Skip to main content

Ad Code

Şirketin Web Sitesinde Bulunan Kanıtlara Göre Apple’ın iPhone 14 Plus’ı iPhone 14 Max Olarak Adlandırılacaktı

Apple’ın iPhone 14 açılış konuşmasından önce, 6.7 inçlik Pro olmayan modelin iPhone 14 Max olarak adlandırılacağına dair çok sayıda söylenti vardı.

Sonunda şirket iPhone 14 Plus’a karar verdi ancak yeni kanıtlara göre isim değişikliği bir son dakika değişikliği olabilirdi.

Destek Belgesi ve Uyumluluk Sayfaları, Apple’ın Bu Adı Tutacağını Önererek iPhone 14 Max Moniker’a Yol Açtı

Hollandalı web sitesi tarafından iPhone 14 Plus yerine iPhone 14 Max adına atıfta bulunulan iki kanıt tespit edildi.

İlki, kullanıcıların iPhone’larını tanımlamalarına yardımcı olan bir destek belgesinde yer alıyor ve görüntüyle ilgili şaşırtıcı olan şey, renklerin ‘iPhone-14-Max-colors’ olarak adlandırılması.

Şirketin ürünleri için uyumluluk ve düzenleyici bilgiler sağlayan ikinci kanıta gelince, Apple, ‌iPhone 14‌ Max adını ‌iPhone 14‌ Plus model numarasıyla, normal ‌iPhone 14‌, daha premium iPhone 14 Pro ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max ile birlikte listeler.

İsimlerdeki farklılıklar ve kanıtları kaldırma hatası, belki de Apple’ın ‘Artı’ olana geçmeden önce ‘Max’ adını elinde tutmayı düşündüğünü ima ediyor.

Müşterilerin iPhone 14 Max adını kullanmak yerine ‘iPhone 14 Plus’ ve ‘iPhone 14 Pro Max’ arasında ayrım yapmaları daha kolay olacağı için şirketin bu isim değişikliğine karar vermesi olası.

Fiziksel olarak daha büyük iPhone’lar 6,7 inç ekrana sahiptir ve aralarındaki bir müşterinin aslında küçük bir mesafeden görebileceği estetik değişiklikler çentik ve Dinamik Adadır ve bu yalnızca her iki modele de önden bakıldığında gerçekleşir.

Arkada göze çarpan tek değişiklik, iki cihazın kamera düzeni ve sensör sayısı. iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max adları kullanıldığında, iPhone’larla ilgili tutarlı bir sızıntı ve söylenti dizisi takip etmeyen müşterilerin kafası karışacak, bu nedenle Apple bunun yerine iPhone 14 Plus adını kullanmakta haklı olabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar