Skip to main content

Ad Code

iPhone 15, Qualcomm’un 5G Modemlerini Apple’ın 2024’te Gelen Özel Yongası Olarak Özel Olarak Sunan Son Seri Olacak

iPhone 15 serisi için, ancak CEO Cristiano Amon’a göre işler 2024’te değişmeye başlayacak. Görünüşe göre Apple, özel 5G modemini beklenenden daha erken tanıtıyor ve ilk çıkışı gelecek yıl kadar erken olabilir.

Apple’ın daha önce özel 5G modem geliştirmesiyle bir engelle karşılaştığı bildirilmişti, ancak şirket şimdi yolunda görünüyor.

Qualcomm CEO’su Carolina Milanesi, The Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda, bir MWC 2023 konferansında Apple’ın 2024’te kendi 5G modemini getirme planlarından bahsetti.

Qualcomm, Apple’ın bir şekilde veya biçimde San Diego firmasına bağımlı olacağına dair bir ipucu olabilir. Daha önceki bir raporda, Apple özel 5G modem geliştirmesinde başarısız oldu, yakında çıkacak olan iPhone 15 ailesi için temel bant yongalarının özel bir tedarikçisi olarak Qualcomm’u takip etmeye zorladı.

Görünüşe göre geliştirme çalışması 2020’de başladı, ancak şu anda her yerde olan lansman zaman çizelgeleriyle karşılaştık. Qualcomm’un CEO’su tahmininde haklı olabilir, ancak endüstri analistleri kendi 5G modeminizi geliştirmenin her yıl A serisi veya M serisi SoC üretmekle aynı şey olmadığını savundu.

Ancak Apple’ın özel çözümünü piyasaya sürmesi, Qualcomm’u tamamen terk edeceği anlamına gelmiyor. iPhone üreticisi muhtemelen sınırlı miktarlarda sevkiyat sipariş edecek ve nasıl performans gösterdiğini görmek için küçük bir çalışma başlatacak.

Her şey Apple’ın beklentilerine göre giderse, özel 5G modemlerinin sevkiyatını yavaş yavaş artıracak ve bu süreçte Qualcomm’un tedarikinden giderek daha azını gerektirecek. Hala Apple’ın bu ortaklıktan tamamen kurtulmasının birkaç yıl alacağına inanıyoruz ve öyle olsa bile şirket burada durmuyor.

Apple’ın 5G modemi Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısıyla birlikte entegre etmeyi planladığı bildiriliyor. Bu, uzak gelecekte gerçekleşmesi muhtemel bir plan olmasına rağmen, şirketin Qualcomm ve Broadcom gibi şirketlere güvenmek zorunda olmadığı ve bunun yerine geniş bir ürün yelpazesi için kendi çözümlerinin hazır olduğu zihniyetine bir bakış sağlıyor. Ne yazık ki, bu gerçeğe daha yıllar var ve iPhone 15 serisinin bir Qualcomm Snapdragon 5G modem paketlediğini görmeye devam edeceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar