Skip to main content

Ad Code

Google’ın Pixel 7 Pro’da Görülen Tensor G2’si Geçen Yılki Snapdragon 888’den Daha Kötü Performans Gösteriyor

Google, yeni nesil özel silikonunu hazırlarken, tensör G2, yaklaşmakta olan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için, yonga setinin nasıl performans göstereceğine dair bir fikir edindik ve sonuçlar oldukça hayal kırıklığı yarattı.

Sadece ikinci nesil Tensör, benzerlerine ayak uyduramamakla kalmıyor. Snapdragon 8 Gen 1 geçen yıl piyasaya sürülen bir SoC olan Qualcomm’un Snapdragon 888’i tarafından dövülüyor.

2021’in Snapdragon 888’i Hem Tek Çekirdekli hem de Çok Çekirdekli Test Sonuçlarında Tensor G2’den Daha İyi Performans Gösterdi

Pixel 7 Pro listesi Geekbench 5’te bulundu ve Tensor G2’nin dahili özelliklerinin bir parçası olması bekleniyor. Kuba Wojciechowski tarafından paylaşılan performans sonuçları beklediğimiz gibi değil, özellikle de Google’ın bir sonraki özel silikonu seri üretime geçtiğinde.

Bunun yerine, Snapdragon 888’e kıyasla daha yavaş tek çekirdekli ve çok çekirdekli puanlar elde ediyoruz, bu da Tensor G2’nin 2022’nin Android amiral gemisi yonga setleriyle rekabet edemeyeceği anlamına geliyor.

Geekbench 5’leri kontrol etme skor tabloları, en hızlı Snapdragon 888 destekli akıllı telefon, tek çekirdekli ve çok çekirdekli sonuçlarda 1115 ve 3581 puan alan Lenovo Legion 2 Pro oldu.

Buna karşılık, Tensor G2, aynı sonuçlarda yalnızca 1068 ve 3149’a ulaşır ve iki yonga seti arasındaki farkları gösterir. Ayrıca, Pixel 7 Pro tarafından kullanılan CPU kümesi, aşağıda verilen dağılımla, rakip Android amiral gemilerinin kullandığından farklıdır.

  • 2.85 GHz hızında çalışan iki Cortex-X1 çekirdeği
  • 2.35 GHz hızında çalışan iki Cortex-A76 çekirdeği
  • 1.80 GHz hızında çalışan dört Cortex-A55 çekirdeği

Önümüzdeki aylarda Cortex-X3 çekirdeklerini benimseyen rakip yonga setleriyle, Google’ın neden Tensor G2’de eski nesil Cortex-X1’e bağlı kaldığı şaşırtıcı.

Neyse ki, bir akıllı telefondaki ham performans, belirli optimizasyonların, kıyaslamalarda daha düşük bir puan almasına rağmen bir kullanıcı deneyimini iyileştirebileceğini belirten Kuba Wojciechowski’nin belirttiği gibi her şey değildir.

Ayrıca Pixel 7 Pro, daha düşük saat hızına sahip bir Tensor G2 ile denenebilirdi ve resmi lansmana yaklaştığımızda yakın gelecekte iyileştirilmiş sonuçlar görülebilir.

Resmi lansmanlardan bahsetmişken, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro muhtemelen başlangıçta satın alınabilecek, böylece performans sonuçlarının iyileşip iyileşmediğini veya aynı kalacağını göreceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar