Skip to main content

Ad Code

Google, Tensörün Herhangi Bir Kıyaslama Kazanmamasıyla ‘Mükemmel Rahat’

Bu haftanın Made by Google podcast’inde, tensör G2 tartışma konusudur ve son bölüm karşılaştırmalar ile birlikte bu çiplere Google’ın yaklaşımı hakkında genel bir fikir veriyor.

Google, Pixel Telefonlar için Yapay Zeka Destekli İşlevselliğin Donanım Becerisinden Daha Önemli Olduğunu Açıkça Kabul Ediyor ve Şirket Sonuçlardan Memnun

Monika Gupta, Google Silicon Teams için ürün yönetimi kıdemli direktörü olarak çalışıyor ve “neye odaklanmaya” başlıyor? [Google] ihtiyaç[s] Röportaj, çiplere yönelik bu kurum içi yaklaşımın, Google’ın AI araştırmacılarıyla işbirliği içinde çalışan silikon ekibinin “beş yıl içinde makine öğrenimi modellerinin tam olarak nerede trend olduğunu bilmek” için nasıl içerdiğine odaklandı.

Makine öğreniminin bugün geldiği nokta üzerinden kararlar vermiyorum ve bunu Google’da çalıştığım için söyleyebilirim. Yazılım ekibimizin yaptığı yazılımla aynı. Yazılım ekibinin bundan beş yıl sonra kullanıcı deneyimlerini nereye götürmek istediğini biliyorum. Ticari bir silikon tedarikçisi değil, şirket içi bir silikon tedarikçisi olmanın avantajı budur. Dolayısıyla bu ödünleşim kararları çok zor, ancak dikey olarak entegre olduğunuzda biraz daha kolaylaştığını düşünüyorum.

Buna ek olarak, podcast ayrıca Tensor ekibinin kıyaslamalar hakkındaki görüşü ve bunun yerine Pixel telefonların neye odaklandığı hakkında bir bölüm de içeriyordu.

Klasik kıyaslamaların zaman içinde bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorum, ancak o zamandan beri endüstrinin geliştiğini düşünüyorum. Ve Google’ın yapay zeka yeniliklerini bir akıllı telefona aktararak ne yapmaya çalıştığına bakarsanız, az önce bahsettiğim deneyimler gibi yararlı deneyimler sunacak yaklaşımın bu olduğunu düşündüğümüz için, klasik kıyaslamaların yapay zekanın olduğu bir zamanda yazıldığı bir zamanda yazıldığını düşünüyoruz. ve telefonlar bile yoktu.

Bir hikaye anlatabilirler, ama biz hikayenin tamamını anlattıklarını düşünmüyoruz. Dolayısıyla bizim için kıyaslama yaptığımız şey, çipimizde çalıştırdığımız gerçek yazılım iş yükleridir ve daha sonra, daha iyi kalite, daha iyi performans, daha düşük güç olsun, onları daha iyi hale getirmek için her nesil tensör çipi ile çaba gösteririz.

Google, şirketin verdiği çip kararlarından kaynaklanan son kullanıcı deneyimine öncelik vermeye odaklandığından, karşılaştırmalı değerlendirmeleri kazanmamanın veya yönetmemenin “tamamen rahat” olduğunu söyledi.

Pixel 6 ve Pixel 7’de olduğu gibi, sunduğumuz tüm harika yenilikleri görebilirsiniz ve birçoğu Pixel’deki ilk gibiydi. Bu yüzden bu yaklaşımla çok rahatız.

Söylemeye gerek yok, bu yaklaşım Google’ın yapay zekaya ham donanım becerisinden daha fazla değer verdiğini açıkça gösteriyor, bu felsefenin nasıl ilerlediğini görmek ilginç olurdu. Tensor yonga setlerinin nihayet Apple ve Samsung’un beğenisine rakip olabileceği bir gün görecek miyiz?

Gupta’ya silikon yol haritası da soruldu ve amacın Tensor’un ortam bilgisini desteklemesini nasıl sağlamak olduğundan bahsetti.

…bizim ve Tensor ailesi için genel vizyon, aslında tamamen ortam hesaplamasıyla ilgilidir. Ortam bilişimi, teknolojinin hayatınızı kolaylaştırdığı anlamına gelir. Sanırım bugün konuştuğumuz, fotoğrafçılığı kolaylaştırıp kolaylaştırmadığı, telefon görüşmeleri yapıp yapmadığı ve günlük işleriniz gibi telefonunuzu nasıl kullandığınıza dair birçok kanıtımız var.

Bu ortam bilgi işlem vizyonu üzerine inşa ettiğimizi ve çipte süper karmaşık, nüanslı şeylerin, bu ortam bilgi işlem deneyimlerinin bazılarının kilidini açacak, güç açısından verimli bir şekilde nasıl yapılacağını anladığımızı söyleyebilirim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar