Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana Sayfa Haber WooCommerce Tüccarları Artık Doğrudan TikTok Üzerinden Satış Yapabilir

WooCommerce Tüccarları Artık Doğrudan TikTok Üzerinden Satış Yapabilir

- Advertisement -

WooCommerce, tüm WooCommerce mağaza sahiplerini, satıcıların bir TikTok Mağazasından doğrudan TikTok kullanıcılarına pazarlama yapmasına olanak tanıyan yeni bir programa davet eden TikTok ile bir ortaklık duyurdu.

Şu anda Beta statüsünde olan yeni program, mağaza sahiplerine, %61’i e-ticaret davranışlarıyla uğraşan 150 milyondan fazla bir kitleye erişim sağlıyor.

WooCommerce tüccarları, erken benimseyenler olarak, TikTok’ta doğrudan ürün satma ve hizmet resmi olarak daha fazla tüccara açılmadan önce satışları artırma şansına sahiptir.

TikTok bir Alışveriş Kanalıdır

TikTok genel olarak video izleme yeri olarak görülse de aslında oldukça tüketici odaklı.

Arama Motoru Günlüğü’ne sağlanan TikTok istatistikleri, her 4 TikTok kullanıcısından 1’inin TikTok’u izledikten sonra ürün araştırması yapmak veya satın alma işlemi yapmak için platformu kullandığını gösteriyor.

Milyonlara varan kitleye sahip etkileyicilerin TikTok hakkında nasıl incelemeler ve ipuçları yayınladığı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı değil.

Birçok kullanıcı moda, makyaj, spor aktiviteleri ve perakende ile ilgili diğer konularda ilham almak için TikTok’a yöneliyor.

Buna göre TikTok Insights istatistikleri:

 • TikTok topluluğu, platformda keşfettikleri bir şeyi satın almaya 1,5 kat daha istekli.
 • TikTok kullanıcılarının %95’i finansla ilgili konuların kendileri için çok önemli olduğu konusunda hemfikir.
 • TikTok kullanıcılarının %92’si bir TikTok izledikten sonra harekete geçtiklerini söyledi.
 • Okula Dönüş satın alma işlemi yapan TikTok kullanıcılarının %81’i, satın alınan satın almalarda/hediyelerde platformun rol oynadığını söyledi.
 • Gen X TikTok kullanıcılarının %44’ü, platformun yeni şeyler keşfetmelerine yardımcı olduğunu söylüyor.
 • TikTok kullanıcılarının %37’si platform aracılığıyla keşfettikleri bir şeyi hemen satın aldı.
 • TikTok kullanıcılarının %38’i, bir arkadaşını veya aile üyesini platformda keşfettikleri bir ürünü satın almaya ikna etti.
 • TikTok kullanıcıları, TikTok perakende yolculuğunun bir parçası olduğunda %14 daha fazla harcıyor

TikTok Mağazası ve WooCommerce

WooCommerce’in TikTok ile 2022’de kullanıma sunulan TikTok for WooCommerce reklam platformu eklentisi biçiminde mevcut bir ilişkisi vardır.

Yakın zamanda WooCommerce, TikTok Akıllı Performans Kampanyaları için destek başlattı.

TikTok Shop, tüccarların ürünlerini doğrudan bu platformdaki tüketicilere satmak için tüm envanterlerini TikTok’a getirmelerini sağlayacak bu ilişkinin bir uzantısıdır.

TikTok’ta satış yapmanın yolları:

 • Feed içi videolar
 • Canlı yayınlar
 • Woo tüccar profili sayfasında öne çıkan ürün vitrini sekmesi

TikTok Mağazaları WooCommerce Ortaklığı Hakkında Gerçekler

TikTop Mağazalarına eklenebilecek ürün miktarında minimum veya maksimum stok limiti yoktur.

TikTok Shop, Kasım 2022’nin başlarında ABD’de Alfa testi için kullanıma sunuldu. TikTok, ABD’de devam eden TikTok Shop testine daha fazla tüccarın katılmasına izin vermek için Nisan 2023’te testini alfadan betaya taşıdı.

TikTok Shop platformu iyi test edilmiştir. TikTok ilk olarak Güneydoğu Asya ve Birleşik Krallık’ta işletmeler için TikTok Shop’u başlattı ve geçen yılın sonlarında belirli ABD markalarıyla yavaş yavaş destek sunmaya başladı.

TikTok’ta Ne Tür Ürünlerin İyi Satılması Bekleniyor?

WooCommerce İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Deckert’e TikTok’ta ne tür ürünlerin başarılı olmasının beklendiğini sorduk.

Steve cevap verdi:

“İle #TikTokMadeMeBuyIt 60 milyardan fazla görüntülemeyle, şu anda TikTok’ta çok çeşitli ürünlerin aktif olarak tartışıldığını göreceksiniz.

Bu hashtag, popüler olarak ne tür ürünlerin tartışıldığına dair bazı bilgiler sağlamalıdır.

Moda, güzellik ve cilt bakım ürünleri, fitness ve sağlıklı yaşam ürünleri, oyun ve teknoloji ürünleri ile benzersiz ev düzenleme ve dekor çözümleri dahil olmak üzere satıcımızın ürünlerinin hepsinin TikTok Shop’ta yerini bulmasını bekliyoruz.

Çeşitli markaların başarıya ulaşması için büyük bir fırsat var.

Ek olarak, TikTok mutfak trendlerini ve tüketici tercihlerini şekillendirmeye devam ettikçe yiyecek ve içecek ürünleri de gelişebilir.”

Steve, WooCommerce tüccarları için bu fırsatın öneminin altını çizdi:

“İnsanlar satın alma yöntemlerini değiştiriyor ve Woo, satıcıların TikTok gibi en büyük ürün keşif kanallarında tanıtımını ve satışını sorunsuz hale getirmek için çalışıyor.

Bu Beta aracılığıyla, Woo tüccarları bu yeni satış kanalını ilk deneyen, satın alma adımlarını kaldıran ve ürünlerini aylık 150 milyondan fazla aktif ABD TikTok kullanıcısına tanıtan ilk kişiler arasında olabilir.”

WooCommerce TikTok Mağazalarına Nasıl Kaydolunur?

TikTok Shop şu anda Beta sürümündedir ve WooCommerce satıcıları tarafından kullanılabilir.

Beta, ürün tamamlandığında, tüm özellikleri tamamen çalışır durumdayken bir yazılım geliştirme aşamasını ifade eder.

Beta aşamasındaki kullanıcılar, tam özellikli hizmeti geniş çapta yayınlanmadan önce deneyebilecek ilk kişilerdir.

Bu, WooCommerce tüccarlarının olağanüstü miktarda satış elde etmesi için büyük bir fırsatı temsil ediyor.

WooCommerce’de daha fazlasını okuyun:

TikTok Alışveriş Beta

BENZER YAZILAR

Kapsamlı Test Karşılaştırmasına Göre MacBook Pro’nun M3 Pro Sürümü, M1 Max’ten Yükselenler İçin İnanılmaz Bir Değer

Apple, M3 Pro Şirketin en yeni silikon ailesinin merkezi konumunu işgal ediyor ancak birçok satış noktası tarafından eleştirildi. Bununla birlikte, bir YouTuber tarafından M1...

Samsung Display’in BOE’ye karşı açtığı patent davası, iPhone siparişleriyle ilgili bir mücadeledir

Apple'ın Samsung Display'den garantili panel satın alımını sona erdirmesi büyük olasılıkla hareketi tetikledi Samsung Display, OLED paneller için ABD'de BOE'ye patent ihlali davası açtı. Güney Koreli...

BİZ İNSANLAR

KİTABIN ADI : BİZ İNSANLARKİTABIN YAZARI : PEYAMİ SAFAYAYIN EVİ VE ADRESİ : ÖTÜKEN NEŞRİYAT A.Ş. KLODFARER CAD. 40/7 DİVANYOLU /İSTANBULBASIM YILI : 1987KİTABIN...

POPÜLER YAZILAR

Lazer Hassasiyeti, NASA’nın Navigasyon Doppler Lidar’ı ile Ay Keşifleriyle Buluşuyor

NASAAy gösterisi için hazırlanan Navigasyon Doppler Lidar teknolojisi, uzay araştırmalarının ötesinde sonuçları olan iniş teknolojisindeki ilerlemeleri vurguluyor. Bu ayın sonlarında, NASA'nın ticari ay teslimat hizmetleri...

Ay, Mars ve Ötesi için Öncü Fisyon Enerjisi

NASA özerklik, güvenlik ve uzun vadeli çalışmaya odaklanarak Ay için bir nükleer fisyon reaktörü geliştirmeye yönelik Fisyon Yüzey Enerjisi Projesi ile ilerliyor. Bu çaba,...

Yeni Nesil OLED Teknolojisinin Arkasındaki Sır

Durham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının yeni bir araştırması, daha parlak, daha verimli ve daha kararlı mavi organik ışık yayan diyotlara (OLED'ler) doğru beklenmedik bir yolu...

SEC’in X hesabı, Bitcoin ETF onayına ilişkin sahte haberler yayınlamak için saldırıya uğradı

Birisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) X (eski adıyla Twitter) hesabını ele geçirdi ve kurumun, kayıtlı ulusal güvenlik borsalarında Bitcoin ETF'lerinin (borsada...