Haber

Wix, Sayfa Düzeyinde SEO Ayarlarını Düzenlemenin Yeni Yolunu Duyurdu

– Advertisement –

Wix, sayfa düzeyinde kritik teknik SEO verilerinin tek bir yerden %100 kontrolünü sağlayan yeni SEO ayarlarını duyuruyor.

Bu güncelleme, SEO’lara ve işletmelere, tek bir ayar sayfasından sayfa bazında yapılandırılmış veriler gibi teknik SEO ile ilgili faktörleri özelleştirme seçeneği sunar.

Wix ve SEO

Wix başlangıçta işletmelerin çekici çevrimiçi web siteleri oluşturmasını kolaylaştıran bir hizmet olarak biliniyordu.

Ancak Wix, yapılandırılmış veri eklemek gibi temel teknik SEO yeteneklerinden yoksun olduğu için eleştirildi.

Son birkaç yılda Wix, ağırlıklı olarak site performansına ve SEO’ya odaklandı.

Bu çaba, Wix’in büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmakla görevli, arama pazarlaması topluluğundan güvenilir kişilerden oluşan bir SEO danışma kurulunu içerir.

Günümüzde SEO ajansları Wix’i müşterileri için bir çözüm olarak sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi siteleri için de Wix kullanıyor.

Kullanıcı deneyimi hız ölçümlerinin toplanmasından oluşan temel web hayati değerleri açısından, veriler, Wix sitelerinin WordPress gibi popüler çözümlerden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

Wix, Sayfa Düzeyinde SEO Ayarlarını Düzenlemenin Yeni Yolunu Duyurdu
Wix, Sayfa Düzeyinde SEO Ayarlarını Düzenlemenin Yeni Yolunu Duyurdu

Wix, Sayfa Düzeyinde SEO Ayarlarını Düzenlemenin Yeni Yolunu Duyurdu
Wix, Sayfa Düzeyinde SEO Ayarlarını Düzenlemenin Yeni Yolunu Duyurdu

Yeni olan şey, Wix müşterilerinin artık tek bir yerden her sayfanın tam kontrolünü kullanabilmesi, bu da bir siteyi güncellemeyi çok kolaylaştırıyor.

Yeni Wix SEO Ayarları

Wix SEO ayarları, bir ayarlar sayfasından iki ana şey yapar:

  1. Web sitesindeki SEO ayarlarına genel bir bakış sağlar
  2. Bu SEO ayarlarını düzenlemenin bir yolunu sunar

Wix SEO Ayarları, kullanıcılarının teknik SEO ayarlarını bir web sitesinin tüm bölümüne veya seçilen bir sayfa grubuna uygulamasına olanak tanır.

Büyük değişiklik, kullanıcıların sayfanın kendisine atlamak zorunda kalmadan aynı şeyi SEO ayarlarından sayfa bazında yapabilmesidir.

Bu değişiklik, aşağıdaki teknik SEO faktörleri için geçerlidir:

  • Meta etiketleri
  • Başlık etiketleri
  • URL eklerini inceleyin ve düzenleyin
  • Grafik verilerini aç
  • Yapılandırılmış veri
  • İndeksleme durumunu kontrol edin

Sorduğum bir soru şuydu: Yapılandırılmış verileri özel olarak kodlarsanız ve Google daha sonra yapısal veri gereksinimlerini zengin snippet’lere hak kazanmak için güncellerse?

Wix SEO Ürün Lideri Einat Hoobian-Seybold bu soruyu yanıtladı:

“Bir kullanıcı manuel olarak yeni yapı verilerini düzenlediğinde veya eklediğinde, Wix varsayılanlarını geçersiz kılar, ancak kullanıcılar orijinal varsayılanlara sıfırlayabilir ve istedikleri zaman önceden tanımlanmış olanların tümü için tamamen uygun olabilir.

Her durumda, Wix’in yapılandırılmış veriler üzerinde doğrulaması vardır, bu nedenle bir kullanıcı, yaptığı değişiklikler veya Google’ın yaptığı değişiklikler nedeniyle gerekli bir alanı kaçırırsa, kullanıcı bununla ilgili bir bildirim alır.”

Bu yeni işlevsellik şu anda İngilizce olarak sunulmaktadır ve daha sonra diğer dillerde kullanıma sunulacaktır.

Wix, yeni SEO ayarlarının nasıl çalıştığını açıklıyor:

“Gösterge Panosundaki SEO Araçları bölümünden EN kullanıcıları tarafından erişilebilir ve kademeli olarak diğer dillere de yayılacaktır.

Kullanıcılara, ana sayfalar ve ürün sayfaları için sitelerinin tüm meta etiketlerinin bir raporu tek bir yerde sunulur.

Bir düzenleme paneli açmak için her sayfaya tıklayabilir ve seçilen sayfa için meta etiketleri, URL bilgisini, dizin durumunu, yapılandırılmış veri biçimlendirmesini ve daha fazlasını özelleştirebilirler.”

Özellik şu anda ana sayfalar ve ürün sayfaları için kullanılabilir.

Wix’e göre:

“Yeni Wix SEO Ayarları aracı, kullanıcıların her sayfa için meta etiketlerinin yanı sıra URL bilgileri, dizine eklenebilirlik, açık grafik etiketleri, yapılandırılmış veri işaretlemesi, robotlar meta etiketleri ve hatta daha fazlasını tek bir yerden incelemesine ve düzenlemesine olanak tanır. Wix Gösterge Tablosu.

Bu güncelleme, kullanıcılara daha hızlı, daha akıllı ve geniş ölçekte çalışma esnekliği vererek, özellikle daha büyük sitelerle uğraşanlarda, SEO stratejileri üzerinde çalışırken daha verimli olmalarına ve zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olur.

Kullanıcılar, Blog sayfaları gibi daha fazla sayfa türü ve meta etiketlerin toplu olarak düzenlenmesi gibi ek özelliklerle birlikte Ana sayfalar ve Ürün sayfaları için yeni SEO Ayarlarını kullanabilirler.”

Wix Sağlam Bir Seçimdir

Artık WordPress de dahil olmak üzere farklı ihtiyaçları karşılayan birçok çözüm mevcuttur.

Wix’in değeri, kullanıcıyı altta yatan teknolojiyle uğraşmaktan kurtarırken, arama performansı için optimize edilmiş çekici bir çevrimiçi varlığı kolayca oluşturma yeteneğidir.

Sayfa düzeyinde Wix SEO Ayarları aracını kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin:

Sayfaya Göre Düzenle: Wix site sayfalarınızda SEO’yu geniş ölçekte yönetin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu