Donanım

Seagate, yepyeni iş odaklı Nytro SSD’lerle hiper ölçekli iş yüklerinin üstesinden geliyor

Seagate’in Nytro 5550 ve 5350 NVMe SSD’leri, veri merkezleri için yüksek performans, verimlilik ve iyileştirilmiş depolama yoğunluğu sunar

– Advertisement –

Veri merkezlerinde üstün performans, verimlilik ve genişletilmiş depolama yoğunluğu için Phison teknolojisi kullanılarak tasarlanan en yeni ürünler Seagate Nytro 5050 NVMe SSD serisini içerir. Daha verimli bilgi işlem sunan yeni Nytro SSD diskler, darboğazları ortadan kaldıran, hizmet kalitesini (QoS) artıran ve kurumsal uygulamalar için en yüksek veri bütünlüğü ve koruma düzeylerini üreten uygun maliyetli bir çözüm sunar.

Nytro 5350 PCIe Gen4 NVMe SSD, QoS’yi geliştirmek için SATA sistemlerinin bant genişliğinin on katından fazlasına ulaşarak mevcut SAS SSD’lerin okuma verimini iki katına çıkarır. Seagate’in yeni diski, sabit yanıt süreleri sağlamak için 7,4 GB/sn’ye varan bant genişliği ve 1,7M IOPS’ye varan 195K IOPS rastgele yazma hızlarıyla veri darboğazlarını sonlandırıyor. Nytro 5350, aktif yüksek kullanılabilirlik için hem U.2 hem de U.3 arabirimlerini destekleyen, çift bağlantı noktası işlevine sahip 15 mm form faktöründe 15,36 TB’a ve 7 mm form faktöründe 7,68 TB’a kadar çıkıyor. Nytro 5350, kurumsal iş yükleri için daha fazla kalıcılık için 2,5M MTBF’de 1 DWPD sunar.

Nytro 5550 PCIe Gen4 NVMe SSD, çeşitli iş yükleri, 470K IOPS’ye kadar rastgele yazma hızları ve 1,7M IOPS’ye kadar rastgele okuma hızları için bir yöntemle Nytro 5350 teknik özelliklerini temel alır. Küçük form faktörünü ve destekleyici arayüzleri Nytro 5350 olarak modelleyen yeni sürücü, ultra yoğun ortamlarda kapasiteyi genişletmek için 15 mm form faktöründe 12,80 TB’a ve 7 mm form faktöründe 6,40 TB’a kadar çıkıyor. Nytro 5550, uzun vadeli iş verilerini ilerletmek için yüksek dayanıklılıkla hazırlanmış, dayanıklılık ve güvenilirlik için 2,5M MTBF’de 3 DWPD üretir.

Nytro 5050 serisi, işletim sistemini yüklemeden tutarlı sürücü izleme ve yönetimi için NVMe Yönetim Arayüzü, SMBus Yan Bant Yönetimi ve Yaşam Yönetimi özelliklerine sahiptir. Nytro 5050 sürücüler, güç kaybı veri koruması, SED TCG güvenliği ve beş yıllık sınırlı garanti içerir. Linux ve Microsoft işletim sistemleriyle uyumlu olan yeni sürücüler ayrıca, herhangi bir kurumsal ihtiyaç için güvenilirlik ve algılanmayan, kasıtsız bozulmaya karşı veri koruması için uçtan uca veri koruması ve düşük yoğunluklu eşlik denetimi kodlarıyla doldurulur.

Seagate Nytro 5350 ve Nytro 5550 NVMe SSD’ler, iş stratejinizi geleceğe yönelik tutmak için eksiksiz kurumsal özellikler seti ile veri merkezine hazırdır.

Haber kaynağı: Seagate

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu