Donanım

Zhaoxin, Çin’in Yerel Bilgisayar Pazarı İçin KX-6000G Yüksek Performanslı ve KH-40000 Sunucu CPU’larını Piyasaya Sürüyor

– Advertisement –

Çin, Zhaoxin Tarafından 32 Çekirdekli Sunucu ve 4 Çekirdekli Yüksek Performanslı PC CPU’larına Kadar Geliyor

Çin’in yerli yonga üreticisi Zhoaxin, sunucu ve tüketici PC segmentini hedefleyen yeni nesil CPU serisinin resmi lansmanını duyurdu. İki çip, 16nm’lik bir düğüme dayanıyor ve çeşitli iş yükleri portföyünü hedefliyor.

İlk olarak, 32 adede kadar çekirdeğe sahip olan ve 64 adede kadar çekirdeğe kadar çift yuvalı bir yapılandırmada çalıştırılabilen Kaisheng KH-40000 sunucu yongası ailesine sahibiz.

Yeni nesil Yongfeng’in kendi geliştirdiği mikro mimarisine dayanan sunucu işlemcisi — Kaisheng KH-40000

Kaisheng KH-40000 serisi işlemciler Zhaoxin’in kendi geliştirdiği yeni mikro mimarisine dayanmaktadır – “Yongfeng”, referans frekansı 2.0/2.2GHz ve maksimum çalışma frekansı 2.7GHz. Tek bir işlemci 32 çekirdeği entegre edebilir, 64 MB önbellek sağlayabilir, çift kanallı 64 çekirdekli ara bağlantıyı destekleyebilir ve 200 GB/sn’ye kadar bellek bant genişliğine erişebilir.

Çift kanallı KH-40000 işlemciye dayalı olarak geliştirilen 64 çekirdekli sunucu ürünü, 4 TB’a kadar DDR4 ECC belleği destekleyebilir ve 128 Şeritli PCIe hattının yanı sıra SATA ve USB gibi ana akım G/Ç arabirimleri sağlayabilir. birden çok sunucu uygulamasının gereksinimlerini karşılar. Çekirdek, çoklu bellek, çoklu PCIe genişletme ve diğer uygulama gereksinimleri.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu