Skip to main content

Ad Code

Yetkililer, Washington AirPort’ta 290.000 Dolar Değerinde Sahte Apple Watch Ultra ve AirPod’lara El Koydu

Hiç şüphe yok ki Apple ürünleri pahalı ama iyi satıyor. Bundan böyle, bazı üreticiler sahte ürünler üretip tam fiyatına satmaya yönelerek kullanıcıyı aldatmaktadır. Bu sahte ürünler, orijinaline o kadar çok benziyor ki, ortalama bir kullanıcı için farkı anlamak çok zor.

Bununla birlikte ABD’li yetkililer, Washington Dulles Uluslararası Havalimanı’ndan yaklaşık 300.000 $ değerinde 1.000 sahte AirPod’a ve 50 Apple Watch Ultra birimine el koydu. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Çin’den gelen 1.000 sahte AirPods ve 50 sahte Apple Watch Ultra cihazına Washington Havalimanı’nda el konuldu.

Çoğunlukla, bu sahte Apple ürünleri Çin’de üretilir ve Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilir. Üreticiler bu ürünleri fiyatının çok altında yapıyor ve tam fiyatı ödemeleri için kullanıcıları kandırıyor.

Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri ve Apple, sahte ürünlerin izini sürmek ve maliyetleri önlemek için sürekli olarak çalışıyor. NBC Washington kesin olarak 290.000 $ değerinde bir DC bölgesi havaalanından el konulan sahte AirPod’lar ve Apple Watch Ultra cihazları sunan raporlar.

Rapor, sahte AirPods ve Apple Watch modellerinin Apple’ın imzası niteliğindeki beyaz ambalajında ​​paketlendiğini vurguluyor. Öncekiler son kullanıcıyı aldatmak için üretildiğinden, sahte ile orijinali ayırt etmek çok zordur. Sahte ürünler Çin’den Virginia’ya gönderildi. Daha önce de belirtildiği gibi 1.000 sahte AirPods ve 50 Apple Watch Ultra cihazı ele geçirildi. Olay, 15 Mart’ta meydana geldi.

Yetkililer sahte AirPod'lara ve Apple Watch Ultra'ya el koydu

Apple, Apple’a çok paraya mal olduğu için sorunu çözmek için uzun süredir çalışıyor. Örneğin, 2021 yılında sahte AirPod’lar Apple’a 3 milyar dolardan fazlaya mal oldu. İkilemin üstesinden gelmek için Apple, kullanıcıların izlemesi gereken birkaç çözüm uygulamıştır.

Apple, iOS 16’da iPhone’a sahte AirPod’ların bağlanıp bağlanmadığını kullanıcılara bildirmek için bir mekanizma kullandı. Ancak üreticiler bildirimi atlamanın bir yolunu bulmuşlardır. Soruşturmaların devam etmesi nedeniyle, eylemden kimin sorumlu olduğu şu aşamada netlik kazanmadı.

Yetkililer sahte AirPod'lara ve Apple Watch Ultra'ya el koydu

Apple ve ABD yetkilileri, sahte ürün listelemelerini kaldırmak için birlikte çalışıyor. Genellikle, bu tür ürünler çevrimiçi olarak satılır ve son kullanıcının ürünün doğrudan Apple’dan geldiği hakkında hiçbir fikri yoktur. Kullanıcılar fiyatın tamamını ödediği için Apple’ın satış rakamlarını düşürüyor.

Şirket, iOS 17’deki sahte AirPod’lar ve Apple Watch Ultra modelleri için potansiyel olarak bir çözüm geliştirebilir. Kesin ayrıntılar şu anda az olsa da, Apple bir güncelleme paylaşır paylaşmaz sizi bilgilendireceğiz. Daha önce hırsızların deliği açtığı bildirilmişti. Apple Store’dan 500.000 doların üzerinde değere sahip Apple ürünleri.

Hepsi bu kadar millet. Sizi en son gelişmelerden haberdar edeceğiz, bu yüzden etrafta dolaştığınızdan emin olun. Hiç sahte AirPod’lar veya diğer Apple ürünleri satın almak için dolandırıldınız mı? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar