Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Serisinde Apple’ın Yeni Kilitlenme Algılama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

Apple, yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinin ileriye dönük özellik ile piyasaya sürdü. Apple’ın en yeni telefonlarla öne çıkardığı en önemli eklentilerden biri Crash Detection.

Bu özellik, iPhone ciddi bir araba kazası algılarsa acil servisleri otomatik olarak aramak için tasarlanmıştır.

Bilmiyorsanız iPhone 14 Pro’nun yeni Kilitlenme Algılama özelliğini nasıl etkinleştireceğinizi veya devre dışı bırakacağınızı öğrenin. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Acil Durumlarda iPhone 14 Modellerinde Kilitlenme Algılama Özelliği Nasıl Kolayca Etkinleştirilir

Çarpışma Algılama’nın iPhone’da nasıl çalıştığıyla ilgili olarak, yüksek dinamik aralıklı bir jiroskop ve yüksek g ivmeölçer, mikrofon, barometre ve hareket algoritmalarına sahip hareket sensörü, bir araba kazasını algılamak için birlikte çalışır.

Yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro tarafından ciddi bir çökme tespit edildiğinde, acil servislere otomatik olarak bir çağrı başlatılacaktır. Aramayı reddetmek için on saniyeniz olacak.

iPhone 14 Serisinde Kilitlenme Algılama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir

Aşama 1: Yapmanız gereken ilk şey, Ayarlar’a gelin.

Adım 2: Acil SOS Üzerine dokunun.

Aşama 3: “Çökme Algılama” altında Açık konuma getirin Şiddetli Kaza Sonrası Çağrı.

iPhone 14 Serisinde Apple'ın Yeni Kilitlenme Algılama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır
iPhone 14 Serisinde Apple’ın Yeni Kilitlenme Algılama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

Yeni özelliği etkinleştirmek için yapmanız gereken tek şey bu. Devre dışı bırakmak istiyorsanız, aynı tekniği takip edebilirsiniz. Ancak, acil durumlarda tüm kullanıcıların seçeneği etkin durumda tutmasını öneririz.

Adil olmak gerekirse, Apple kullanıcı gizliliğine ve güvenliğine çok önem veriyor. Yeni Kilitlenme Algılama özelliği, Apple’ın yalnızca ürünleri nasıl sattığını değil, aynı zamanda deneyimlerinizi nasıl iyileştirdiğini de gösteriyor.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Yeni Kilitlenme Algılama özelliği, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde mevcuttur. Ayrıca yeni Apple Watch Series 8’i satın aldıysanız da bu özellikten yararlanabilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla detayı, daha fazla detaya ulaştığı anda sizlerle paylaşacağız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar