Skip to main content

Ad Code

Şirket Değişiklikle İlgili Dahili İncelemeyi Askıya Aldığı İçin Samsung, Bing İçin Google Aramayı Bırakmayabilir

Geçen ay Android dünyası, en büyük Android üreticilerinden biri olan Samsung’un olabileceğini duyduğunda şaşırmıştı. Cihazlarında Google Arama’yı terk etmek ve Microsoft’un Bing AI sistemine geçmek, Bu, Samsung adına anıtsal bir karar ve Google’a bir darbe olurdu çünkü Samsung, arama motoru devinden ayrılsaydı, Apple aynı adımları takip ederdi, ancak yeni finansmana dayalı olarak, bu hiç de gerçekleşmeyebilir.

Samsung, Google Arama’dan Bing AI lehine ayrılmanın her iki şirketin ilişkisi için iyi bir fikir olmayabileceğini fark etmiş olabilir.

Wall Street Gazetesi, duruma aşina olan kişiler, Samsung’un Bing AI’ya geçişin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar verecek olan dahili incelemeyi nasıl askıya almaya karar verdiğinden bahsetti ve bu, şirketin Google Arama’da kalacağı anlamına geliyor. Bu, elbette, olasılığın tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmez, ancak Güney Koreli firmanın bir incelemeyi nasıl askıya aldığı düşünüldüğünde, Google’ın yine de varsayılan arama motorunuz olacağını söylemek güvenlidir.

Ne yazık ki kaynak, Samsung’un neden fikrini değiştirmeye karar verdiğinin nedenini açıklamıyor, ancak neden ne olursa olsun, bunun oldukça önemli olduğundan eminiz. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Android ve iOS cihazlarına gelen AI destekli özelliklerin akışını gördük.

Daha dün, OpenAI resmi tanıttı iOS’ta ChatGPT, ve birkaç ay önce SwiftKey klavyeleri için Bing AI entegrasyonunu satın aldı, bu güncelleme hala tam olarak kullanıma sunulmadı.

Buradaki nokta şu ki, Samsung ile anlaşma nihai olmasa bile, bu konuda Bing AI, ChatGPT veya Bard’ı kullanmanın sayısız yolu var. Google’ın tüm Android cihazlarda varsayılan arama motoru olması gerektiğini düşünüyorum çünkü bunlar birbirine çok iyi uyan iki parça ve onları ayırmak iyi sonuçlanmayabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar