Skip to main content

Ad Code

İnceleme: Windows için Avira Prime

İnceleme: Windows için Avira Prime
İnceleme: Windows için Avira Prime

İnceleme: Windows için Avira Prime

Kapsamlı koruma sağlamak için, günümüzün güvenlik ürünleri virüs ve kötü amaçlı yazılım taramasından daha fazlasını yapmalıdır. Diğer öğelerin yanı sıra zararlı İnternet trafiğini, izinsiz tarayıcı takibini, gizlilik sorunlarını, eski yazılımları ve zayıf parolaları kontrol etmeleri gerekir. Tüm bunları ve daha fazlasını sağlayan bir ürün, Windows için Avira Prime’dır.

Windows’un desteklenen tüm sürümleri için tasarlanan Avira Prime, birçok şeyi tek bir programda toplar. Güvenlik bayrağı altında, yazılım olağan virüs korumasını içerir, ancak bir yazılım güncelleyici ve bir güvenlik duvarı ekler.

Gizlilik alanında, Avira Prime bir dosya parçalayıcı, bir kimlik hırsızlığı monitörü, bir parola yöneticisi ve bir çevrimiçi izleme engelleyici sağlar. Ve PC’nizin performansını artırmaya yardımcı olmak için, program bir sürücü güncelleyici, bir pil tasarrufu, bir yinelenen dosya bulucu, bir disk alanı optimize edici ve birkaç başka numara sunar.

Çoğu ücretli güvenlik ürünü gibi, Avira Prime da korumak istediğiniz bilgisayar ve cihaz sayısına ve planın uzunluğuna göre bir abonelik ücreti alır – ayda 8,99 £, yılda 51,99 £ veya beş cihaz için iki yıl için 164,99 £ ve 25 cihaz için ayda 10,99 £, yılda 112,99 £ veya iki yıl için 216,99 £. Seçtiğiniz plan kapsamında korunan cihazlar arasında Windows PC’ler, Mac’ler, iPhone’lar, iPad’ler, Android cihazlar ve web tarayıcıları yer alabilir. 30 günlük ücretsiz deneme, tam programı beş adede kadar cihazda kontrol etmenizi sağlar.

Sisteminizi kontrol ettikten sonra, tarama herhangi bir soruna karşı sizi uyarır. Buradan, sorunlar hakkında daha fazla ayrıntı görüntüleyebilir ve otomatik olarak düzeltilmesini istediklerinizi seçebilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Ana pano, araçlarını Güvenlik, Gizlilik ve Performans olmak üzere üç farklı kategoride düzenleyerek iyi tasarlanmış. Akıllı taramayı çalıştırmanın ötesinde, her bir kategoriye ve araca kolayca inebilirsiniz.

Güvenlik seçenekleri

Güvenlik altında, virüs koruması birkaç farklı tarama türü sunar.

Tam tarama, tüm bilgisayarınızı anında veya programlanmış bir zamanda kontrol eder.

KURULUM

Avira Prime’ı yüklemek, size ilerlemeyi gösteren küçük bir durum penceresi ile hızlı ve basittir.

Ek olarak, bir güvenlik duvarı, ağınızdan gelen kötü amaçlı veya şüpheli uygulamaları ve diğer etkinlikleri engellemeye çalışır. Güvenlik duvarı üzerinde tam denetime sahipsiniz, böylece belirli işlemlere izin vermek veya engellemek için mevcut kuralları değiştirebilir, yeni kurallar ekleyebilir veya güvenlik duvarını tamamen kapatabilirsiniz.

Hızlı tarama, yalnızca belirli klasörleri ve savunmasız alanları hemen veya programlanmış bir gün ve saatte kontrol eder. Klasörleri ve sıklığı seçtiğiniz özel bir tarama da oluşturabilirsiniz. Tam veya özel tarama ile, kötü amaçlı dosyaların karantinaya alınması, silinmesi veya göz ardı edilmesi gerektiğini belirtebilirsiniz.

Doğal olarak Avira Prime, varsayılan olarak etkinleştirilen üç seçenekle gerçek zamanlı tarama sunar. Virüs koruması, kötü amaçlı yazılımların Bilgisayarınızdaki dosyalara bulaşmaya ve onları değiştirmeye çalışmasını engeller. Web tabanlı koruma, sizi çevrimiçi tehditlere karşı korumaya çalışır. Ve fidye yazılımı koruması, bilgisayar korsanlarının cihazınızı kilitlemesini veya dosyalarınızı şifrelemesini önlemeyi amaçlar.

Gizlilik seçenekleri

Gizlilik alanında, Avira Güvenli Alışveriş uzantısı, sizi kötü amaçlı sitelerden uzak tutmak ve reklam ağları tarafından izlenmeyi önlemek için tüm önemli tarayıcılarla birlikte çalışır. Yerleşik bir VPN, web trafiğini güvenli bir şekilde yönlendirebileceğiniz dünya çapında farklı konumlar seçmenize olanak tanır. VPN’i her zaman veya yalnızca belirli Wi-Fi ağları için açık tutabilirsiniz. Listede bir sonraki dosya, dosyaları kalıcı olarak silecek ve böylece herhangi birinin onları kurtarmasını zorlaştıracak bir dosya parçalayıcıdır.

Yerleşik parola yöneticisi, Avira ile bir hesap ve ana parola oluşturmanızı ve Microsoft Edge, Google Chrome ve/veya Firefox’ta gerekli uzantıyı yüklemenizi gerektirir. Oradan, Avira önerecek önceden tanımlanmış bir gizlilik düzeyi ve program bunu sizin için uygulayacaktır.

İnceleme: Windows için Avira Prime
İnceleme: Windows için Avira Prime

Gizlilik alanında bir web izleme engelleyici, VPN, şifre yöneticisi, dosya parçalayıcı ve kimlik asistanı bulunur.

Performans seçenekleri

Son olarak, performans alanının altında yer açacak, tanımlama bilgilerini ve bozuk Kayıt defteri girişlerini temizleyecek ve bilgisayarınızı hızlandırmaya çalışacak bir optimize edici bulunur. Sonuçlar önemsiz dosyaları, indirmeleri ve yavaş başlayan uygulamaları tanımlar.

Başka bir gizlilik aracı, bir kimlik asistanıdır. Etkinleştirilirse, bu, Dark Web etkinliği için e-posta adresinizi izleyecek ve herhangi bir kişisel verinizin güvenliği ihlal edilmişse sizi uyaracaktır. Pastanın üzerindeki krema gibi, bir gizlilik ayarları aracı, tüm Windows gizlilik seçeneklerini tek bir yerde toplar, böylece her birini kolayca yönetebilirsiniz.

Pil tasarrufu, mevcut pil durumunuzu görüntüler ve pil şarjınızı daha iyi uzatmak için belirli bir güç planı seçmenize olanak tanır. Bir sürücü güncelleyici, eski sürücüleri tarar ve şunları sunar:

Performans altında bir alan optimize edici, pil tasarrufu, sürücü güncelleyici ve daha fazlası bulunur. Yinelenen dosya bulucu, yinelenen dosyalar için bilgisayarınızı tarar ve ihtiyacınız olmayanları kaldırır. Bir oyun hızlandırıcı, daha fazla CPU, bellek ve video kaynağı gerektiren tam ekran bir oyun oynuyorsanız bilgisayarınızı optimize etmeyi amaçlar. Ayrıca, başlangıç ​​optimize edici, başlangıç ​​rutininizden kaldırılabilecek uygulamaları ve diğer öğeleri arar, hiper hızlandırma seçeneği ise başlatma sürenizi analiz eder ve kısaltmaya çalışır.

Tüm özellikleri sınırlamak için Avira Prime, üç farklı kategori için önemli seçenekleri kontrol ettiğiniz ayrıntılı bir Ayarlar menüsü sağlar. Ayrıca Avira Prime’ın yüklü olduğu tüm aygıtları, yerleşik araçlara erişimi, yardımcı ipuçlarına ve belgelere bağlantıları ve müşteri desteği için bir sayfayı gösteren çevrimiçi bir pano da vardır.

PERFORMANS ETKİSİ

Avira Prime’ın PC performansı üzerindeki etkisini ölçmek için PC Mark, 3D Mark ve Procyon kıyaslama programlarını kullanarak kıyaslama testlerinden önce ve sonra koştum. Sonuçlar, yazılımın sistem kaynaklarınızı tüketmediğini gösteren, Avira Prime kuruluyken performans üzerinde yalnızca küçük bir etki gösterdi.

2022 yılı boyunca yapılan AV-Test incelemeleri, koruma, performans ve kullanılabilirlik konularında Avira Internet Security’ye en yüksek puanları verdi. 2020 ve öncesindeki eski incelemeler, aynı alanlarda Avira Antivirus Pro’ya yüksek notlar verdi. 2022’de AV Comparatives’in raporları, koruma ve performans için Avira Prime’a yıldız notları verdi.

KARAR

Avira Prime, yalnızca etkili kötü amaçlı yazılım savunmaları sunmakla kalmaz, aynı zamanda sizi hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tehditlere karşı korumak için tasarlanmış bir dizi başka araç sunar.

Tüm özelliklerine rağmen program iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır. Bu nedenlerden dolayı, Avira Prime abonelik fiyatına fazlasıyla değer.

Yorum Gönder

0 Yorumlar