Skip to main content

Ad Code

En Son watchOS 9.5 Güncellemesi, Apple Watch’ta Garip Yeşil Ekran Sorununa Neden Oluyor

Apple, birkaç yeni değişiklik ve kararlılık geliştirmesiyle en son watchOS 9.5 güncellemesini geçen hafta yayınladı. Güncelleme ayrıca sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için bir tekne dolusu hata düzeltmesi ve performans geliştirmesi içeriyordu.

Ancak watchOS 9.5, bazı kullanıcılar için Apple Watch’un ekranında yeşil ekran sorununa neden oluyor. Kurbanlardan biriyseniz, konuyla ilgili daha fazla ayrıntıyı ve bu konuda neler yapabileceğinizi okumak için aşağı kaydırın.

watchOS 9.5 sorunu, Apple Watch ekranının garip bir yeşil ton göstermesine neden oluyor, tüm modeller bundan etkileniyor

Apple, watchOS 9.5’in yanı sıra en son iOS 16.5 ve iPadOS 16.5’i de halka sundu. En son güncellemeler, yeni değişikliklerden adil paylarını alırken, güncelleme aynı zamanda Apple’ın Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü iPhone ve iPad için.

Sorun, kullanıcıların donanım kilidi kameraya veya mikrofona bağlıyken cihazlarını şarj etmesine izin vermiyordu. Benzer şekilde, watchOS 9.5, Apple Watch’ın ekranındaki yeşil ekran tonuyla ilgili sorunlarıyla birlikte gelir.

Bazı kullanıcılar, watchOS 9.5’e güncelledikten sonra Apple Watch’larının ekranda garip bir yeşil renk tonu gösterdiğinden şikayet ediyorlar. watchOS 9.5 güncellemesinin sonrasını vurgulayarak iOS 16.5 ile okuyuculara, dongle’ı günlük olarak kullanıyorlarsa en son güncellemeye direnmelerini tavsiye ettik. En son watchOS 9.5 güncellemesine güncelleme yapmadıysanız, Apple bir düzeltme yayınlayana kadar güncellemeye direnmenizi tavsiye ederiz.

En Son watchOS 9.5 Güncellemesi, Apple Watch'ta Garip Yeşil Ekran Sorununa Neden Oluyor
En Son watchOS 9.5 Güncellemesi, Apple Watch’ta Garip Yeşil Ekran Sorununa Neden Oluyor

Sorun, en son watchOS 9.5 güncellemesinin getirdiği bir yazılım hatası gibi görünüyor. Bundan böyle, Apple Watch’unuzun ekranında bir sorun olduğunu düşünüyorsanız paniğe kapılmanıza gerek yok.

Apple Watch’un ekranındaki yeşil renk tonu çoğunlukla Apple Watch’un Kilit Ekranında, Kontrol Merkezinde ve Bildirimler panelinde görülebilir.

Ayrıca, Apple Watch Serisinin en son güncellemeyi destekleyen tüm modelleri sorundan etkileniyor ancak Apple Watch SE ve Apple Watch Ultra şikayetleri, serinin geri kalanından daha az.

Bazı kullanıcılar, Apple’ın görsellere kasıtlı olarak renk tonu ekleyip eklemediğini düşünüyor. Ancak, yersiz ve tuhaf göründüğü için arayüzün geri kalanıyla uyumlu değil.

Bununla birlikte, bu bir sorunsa, Apple yaklaşan watchOS 9.6 güncellemesinin ilk beta sürümünü geliştiricilere yayınladı ve son sürüm potansiyel olarak sorunu çözecektir. Hepsi bu kadar millet. Apple Watch’unuzun yeşil renkli ekranından etkileniyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar