Skip to main content

Ad Code

Samsung, Galaxy Z Fold 5 Menteşesini Test Etmeye Başlayacak

Samsung’un en yeni ve en büyük katlanabilir Galaxy Z flod 5 ve Galaxy Z Flip 5 bu yıl resmiyet kazanacak. Her şey buna göre giderse, özellikle katlanabilir telefonda, genel yapısal bütünlüğe ve katlandığında boşluk olmamasına yardımcı olması gereken “su damlası” menteşe olarak bildiğimiz şey sayesinde yeni telefonlar, piyasadaki en dayanıklı Samsung katlanabilirleri olacak. Şimdi, yeni bir rapor, Samsung’un önümüzdeki hafta telefonun menteşesinde bir aylık bir teste başlayacağını gösteriyor.

Samsung, Galaxy Z Fold 5 menteşesini bir ay boyunca günde 40.000 kez katlayıp açacak

Rapor güvenilir bir yerden geliyor. Samsung, gelecek haftanın sonuna kadar yaklaşan Galaxy Z Fold 5’in menteşesini test etmeye başlayacak. Yeni “su damlası” menteşenin telefonun ekranının mükemmel şekilde katlanmasını sağlayacağını, yani telefonun iki bölümü arasında boşluk olmayacağını daha önce duymuştuk.

Tabii ki, menteşenin daha gelişmiş olduğu ve bu nedenle üretiminin daha pahalı olduğu anlamına gelir, ancak Samsung’un yaklaşmakta olan katlanabilir üründe ne kadar ilerlediğini düşünürsek, faydaların maliyeti kolayca aşacağından eminiz.

Bu yeni su damlası menteşenin bir diğer avantajı da Galaxy Z Fold 5’in 13 ila 14 mm arasında daha ince olması ve daha da önemlisi telefonun daha az görünür kırışıklığa sahip olması. Daha ince bir telefona sahip olma fikri hoşuma gidiyor ama kırışıklığın ortadan kalkacağından emin olduğumu söyleyemem çünkü ondan kurtulmak o kadar kolay değil.

Test hakkında daha fazla bilgi için Samsung, Galaxy Z Fold 5’i 200.000 kez katlayacak ve şirket menteşenin hala %85 sağlamlıkta olmasını umuyor. 200.000 katlama 5 gün içinde yapılacak ve Samsung, telefonun ne kadar iyi dayandığını görmek için ay boyunca birden fazla test yapacak.

Merak edenler için, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, bu yıl Ağustos veya Eylül aylarında piyasaya sürülecek. Her iki telefon da Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2 ile Samsung’dan bekleyebileceğimiz tüm özellikleri içerecek.

Samsung’un menteşeyi zaten test etme kararına bakılırsa, telefonların her zamankinden daha dayanıklı olmasını ve gerçekten harika bir katlanabilirlik deneyimi yaşamamıza izin vermesini umabiliriz.

Galaxy Z Fold 5’te en çok neyi dört gözle bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar