Skip to main content

Ad Code

İşte Android Telefonda Çalışan Dynamic Island’a İlk Resmi Bakışınız

Dinamik Ada belki de en çok konuşulan özelliğidir. iPhone 14 ve 14 Pro Max ve hepimiz bunun her akıllı telefon üreticisinin ilgisini çekecek bir özellik olacağını biliyorduk. Samsung gibi büyük oyuncular bundan uzak dururken, Realme nihayet Dinamik Ada versiyonuyla öne çıktı ve buna Mini Kapsül adını verdiler.

Realme, Dynamic Island’ı duyurulmamış bir C serisi akıllı telefonda Android’e getiriyor, buna Mini Kapsül diyor

Realme’den Madhav Sheth, bu Dinamik Ada ile birlikte gelen veya şirketin “Mini Kapsül” dediği adsız bir Realme C serisi cihazın Twitter görüntüsünü yayınladı ve özellik tam olarak iPhone’larda görebileceğiniz gibi görünüyor. Bir ekranın üzerine oturan ve kamera kesiklerinin görünmemesini sağlamak için tamamen siyah bir arayüze sahip kayan bir UI öğesi alıyorsunuz.

Shehth görüntüyü silmeyi başardı ama Steve H. McFly/OnLeaks ekran görüntüsü almayı başardı. İşte böyle görünüyor.

İşte Android Telefonda Çalışan Dynamic Island'a İlk Resmi Bakışınız
İşte Android Telefonda Çalışan Dynamic Island’a İlk Resmi Bakışınız

Buna ek olarak, bu Mini Kapsülün bu animasyonda nasıl çalıştığına da bir göz atıyoruz. Akıllı Prix.

Dürüst olmak gerekirse, Realme’nin Dynamic Island’ı kendi telefonlarına getirme kararı hakkında ne söylerseniz söyleyin, bu ilk kez olmuyor. hatırlarsanız, bir son Xiaomi telefon aynı özelliği ile tespit edildi. Çinli üreticilerin iPhone 14 ve iPhone 14 Pro’nun en çok konuşulan özelliğini kopyalamaya başladığını söylemek yanlış olmaz. Neyse ki Apple, Dynamic Island’ı tamamen tescilli hale getirmek için herhangi bir teknoloji kullanmıyor, ancak şirket, Dynamic Island’ın kullanıcı deneyimini iyileştirme açısından olabildiğince sezgisel olmasını sağlamak için çeşitli geliştiricilerle sürekli çalışıyor.

Aynı zamanda Android üreticileri de hız kesmiyor. Bununla birlikte, bu Mini Kapsülün veya diğer yorumlamaların yazılımla ne kadar sorunsuz ve iyi entegre olacağı hala doğrulanmadı. Yukarıdaki küçük animasyona dayanarak, sorunsuz görünüyor, ancak diğer uygulamalarla, özellikle üçüncü taraf uygulamalarla nasıl etkileşime girdiğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar