Skip to main content

Ad Code

iPhone 15 Pro USB-C “Yükseltme” Erken Fotoğrafta Sızdı

Bu yılki iPhone için planlanan en büyük değişikliklerden biri, Lightning’den USB-C’ye geçiş. Avrupa’da telefon satan şirketlerin 2024’ten itibaren cihazlarına USB-C takması gerektiğinden, geçiş özellikle Avrupa Birliği’nin talebi üzerine gerçekleşiyor.

Hal böyle olunca da Apple son dakikaya kadar beklemek istemiyor ve 2023’te iPhone’u bir USB-C bağlantı noktasıyla donatmayı planlıyor.

Unknownz21 tarafından Twitter’da yayınlanan bir görsel, iPhone 15 Pro’daki USB-C bağlantı noktasına ve ana şirketin bu modelde kullanması beklenen titanyum tasarıma erken bir bakış sağlıyor.

Söylemeye gerek yok, bu noktada görüntünün gerçek olup olmadığını söylemek imkansız, ancak Lightning bağlantı noktasının bu yıl kararma olasılığının çok yüksek olduğu göz önüne alındığında, gerçek iPhone 15 Pro’nun çok farklı görünmeme ihtimali yüksek. bundan.

USB-C için AB zorlaması

Avrupa Birliği, Ekim ayında cihaz üreticileri için yeni düzenlemeler önerdi ve nihai oylama aynı ayın sonunda yapıldı.

“2024’ün sonuna kadar AB’de satılan tüm cep telefonlarının, tabletlerin ve kameraların bir USB Type-C şarj bağlantı noktası ile donatılması gerekecek. 2026 baharından itibaren yükümlülük dizüstü bilgisayarları da kapsayacak. Salı günü genel kurul tarafından 602 lehte, 13 aleyhte ve 8 çekimser oyla kabul edilen yeni yasa, e-atıkları azaltmaya ve tüketicileri daha sürdürülebilir seçimler yapma konusunda güçlendirmeye yönelik daha geniş bir AB çabasının bir parçasıdır” dedi.

Söylentiye göre Apple, Made for iPhone programını USB-C kablolarına da genişletmenin yollarını arıyor. iPhone için onaylanmamış bir USB-C kablosu, şarj ve veri aktarımı kısıtlamalarıyla sonuçlanabileceğinden, bu durum kullanıcılar için kötü bir haber olabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar