Skip to main content

Ad Code

Apple Yakında Kullanıcıların iOS’un Geliştirici Derlemelerini Ücretsiz Olarak Yüklemesini Engelleyecek

Apple Yakında Kullanıcıların iOS'un Geliştirici Derlemelerini Ücretsiz Olarak Yüklemesini Engelleyecek
Apple Yakında Kullanıcıların iOS’un Geliştirici Derlemelerini Ücretsiz Olarak Yüklemesini Engelleyecek

Apple, kullanıcıların iOS geliştirici yapılarını ücretsiz olarak denemelerini engellemenin çok etkili bir yolunu buldu. Şirket, yapılandırma profili yönteminden vazgeçiyor ve geliştirici programının parçası olmayan birinin yapıları almasını imkansız kılacak bir sistemi benimsiyor.

Şu anda, bir iOS geliştirici derlemesi yüklemek, özellikle Apple’ın üzerinde çalıştığı en son geliştirmeleri denemek için daha fazla beklemeyen ileri düzey kullanıcılar için oldukça cazip.

Apple, genellikle birkaç gün veya bir hafta sonra aynı yapıların herkese açık beta sürümlerini de gönderir, ancak bazı kullanıcılar bekleme sürelerini atlamak için geliştirici derlemelerini yüklemek için acele eder.

Apple’ın artık kullanıcıların bir hesap için ödeme yapmamaları durumunda iOS geliştirici yapılarını almalarına izin vermek istemediğini ortaya koyuyor.

Şu anda, geliştirici topluluğunun bir parçası olmak istiyorsanız, Apple Geliştirici Programına erişim elde etmek için bir hesap için ödeme yapmanız gerekiyor. Fiyat yıllık 99 ABD dolarıdır ve size yeni iOS sürümlerinin geliştirici betalarını yükleme seçeneği de dahil olmak üzere bir dizi güzellik sunar.

iOS 17 bu yıl içinde bu aşamaya ulaştığında, Apple yapılandırma profillerine dayanan yöntemden vazgeçecek ve iPhone’daki Yazılım Güncelleme ekranına yeni bir Beta Güncellemeleri bölümü entegre edecek. Yeni menü, geliştirici programı için kullanılanla aynı Apple Kimliği ile oturum açan kullanıcılara gösterilir.

Bu, Apple’ın doğrulamaları sunucu tarafında yapacağı anlamına gelir, bu nedenle yalnızca bir geliştirici hesabının kullanıldığı cihazlara en son iOS beta yapısı sağlanacaktır.

Elbette, herkese açık betalar ücretsiz olmaya devam edecek, ancak geliştirici oluşturulduktan birkaç gün sonra gelmeye devam edecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar