Skip to main content

Ad Code

Apple, iPhone Sahiplerinin Pil AOD Kullanımlarını Bildirecek

Geçen yılın sonbaharında iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te piyasaya sürülen her zaman açık ekran özelliği, özellikle aynı şey Android dünyasında oldukça uzun bir süredir ortalıkta olduğu için, uzun süredir en önemli özellik talepleri arasında yer alıyor.

Bu nedenle, AOD’nin Apple ekosisteminde piyasaya sürülmesi, özellikle şirketin vaat ettiği yükseltilmiş yetenekler sayesinde iPhone kullanıcıları tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

Örneğin, geçerli saat gibi temel bilgilere ek olarak, iPhone AOD duvar kağıdını da görüntüler – Pil ömrü üzerinde daha da büyük bir etkisi olacağı için bu seçeneği kişisel olarak birinci gün devre dışı bıraktım.

AOD’nin iPhone 14 Pro ve Pro Max üzerindeki pil etkisinden bahsetmişken, 1 Hz yenileme hızına sahip olmasına rağmen bu özelliğin şarj başına özerkliği azalttığı oldukça açık.

iPhone’da AOD pil bilgilerini girin

Bu etkinin tam olarak ne kadar büyük olduğunu söylemek birkaç teste konu oldu, ancak öte yandan tüm sonuçlar tamamen tahminlere dayanıyor. Bu nedenle Apple yardım etmeye karar verdi.

Artık bir geliştirici beta sürümü olarak kullanıma sunulan iOS 16.4, her zaman açık ekranın güç tüketimini görüntülemek için pil kullanım bilgilerinde yeni bir seçenekle birlikte geliyor. İlk etapta AOD’yi destekleyen tek modeller oldukları için, açıkça yeni nesil iPhone’larda mevcut olacak.

Şimdilik, yeni özelliğin üretim cihazlarında ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor, ancak iOS 16.4’ün muhtemelen önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bununla birlikte, herkese açık test kullanıcıları için beta sürümü yayınlandıktan sonra, her şeyin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi almalıyız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar