Skip to main content

Ad Code

2024 iPad Modelleri, Yapımı Daha Ucuz ve ‘Kırışık’ Görünüm Vermeyen Hibrit OLED Panellere Sahip Olacak

Apple, gelecekteki iPad modellerinde nihayetinde mini LED’den OLED teknolojisine geçiş yapacak, ancak son rapora göre, 2024’ten önce olmayacak. Ancak şirket, esnek OLED panellere geçmek yerine, görünüşe göre hibrit OLED ekranlar kullanacak. iki avantaj için; düşük üretim maliyeti ve artan kalite.

LG ve Samsung, 2024 iPad Modelleri için Seri Üretim Hibrit OLED Panellerle Görevlendirilebilir

Esnek OLED teknolojisiyle ilgili sorun, yalnızca üretimlerinin daha pahalı olması değil, aynı zamanda özellikle daha büyük cihazlarda kullanıldığında daha ‘buruşuk’ bir görünüm bırakmalarıdır. 2024’te potansiyel olarak piyasaya sürülen iPad Pro serisinin OLED panellere sahip olabileceği göz önüne alındığında, ekranın bu ‘buruşuk’ görünümü, bu tabletler için bir prim ödedikten sonra bir ton müşteriyi erteleyebilir.

Apple’ın gelecekteki iPad modellerinde hibrit OLED teknolojisini kullanmayı amaçladığını ve düşen üretim maliyetlerinin yalnızca bir teşvik olduğunu belirtiyor. Ne yazık ki, bu tür panelleri toplu olarak üretecek bir tedarikçi bulmak zor olabilir, ancak geçmiş raporlar Samsung ve LG’nin sorumluluğu üstlenmesinin beklendiği yorumunu yaptı.

Apple muhtemelen daha büyük bir sipariş verdi, bu da Samsung’u geliştirmeye devam etmeye teşvik etti. Ancak bu aşamada, Koreli devin hibrit OLED panelleri seri üretmesi istendiğinde aynı coşkuyu gösterip göstermediği belli değil. LG de söylendi Apple’a bu konuda yardım edin, ancak Samsung’un kaynakları ve uzmanlığı göz önüne alındığında, ikincisi büyük olasılıkla siparişlerin çoğunu alacak.

Apple, hibrit OLED’e geçmeden önce şimdilik üst düzey iPad Pro ve MacBook Pro modellerinde mini LED panelleri kullanmaya devam edecek. Daha yeni teknolojiyle ne tür iyileştirmelerin geleceğini göreceğiz, bu nedenle daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar