Skip to main content

Ad Code

Yalnızca Birkaç Seçilmiş AMD Yönetim Kurulu Ortağı Radeon RX 7900 Özel Tasarımlarını Lansman Gününe Hazırlıyor

– Advertisement –

AMD, 13 Aralık’ta en yeni Radeon RX 7900 serisi grafik kartlarını sunmaya hazırlanıyor. Bundan kısa bir süre sonra, AMD yönetim kurulu ortaklarının her bir özel kart tasarımını çıkaracağı söylendi.

AMD, AIB’leri iki haftaya kadar erteleyerek amiral gemisi Radeon RX 7900 serisi GPU’yu piyasaya sürecek

NVIDIA’nın lansmanı ile oyun alanı farklıydı. GeForce RTX 4090 piyasaya çıkmadan önce kart satan veya sergileyen bazı perakendeciler gördük. Ancak AMD’nin ortakları lansman için bir engelle karşılaşıyor gibi görünüyor.

AMD, açılış sırasında aşağıdaki açıklamada fiyatlandırma ve çıkış tarihini açıkladı:

AMD Radeon RX 7900 Serisi grafik kartlarının 13 Aralık 2022’den itibaren AMD.com’dan ve 2022’nin ortalarından itibaren ASRock, ASUS, Biostar, Gigabyte, MSI, PowerColor, Sapphire, Vastarmor, XFX ve Yeston gibi önde gelen kart ortaklarından temin edilmesi bekleniyor. Aralık. AMD Radeon RX 7900 XTX, 999 ABD Doları değerinde bir SEP’e sahipken, AMD Radeon RX 7900 XT, 899 ABD Doları değerinde bir SEP’e sahiptir.

— AMD

Harux’ün editöründen, Twitter’da Andreas Schilling bu başlangıçta tahmin edilenden daha kötü olabilir.

Ek olarak, mevcut şirketlerin duyuruları, güç tüketimi seviyeleri, temel ve artırılmış saat hızları gibi kritik özellikleri açıklamıyor. Şimdiye kadar yalnızca üç AIB, kartlar üzerinde çalıştıklarını açıkladı ve hiçbiri tam özellikleri açıklamadı. RTX 40 serisinin tanıtıldığı gün NVIDIA’nın AIB’si tüm teknik özelliklere, tasarımlara ve hatta fiyatlara sahipken bunların tasarımları henüz ortaya çıktı.

Satışlardan yararlanmak için AMD, referans kartlarının özel AIB ortağı grafik kartlarından önce satılmasını sağlamak isteyebilir. Bu, esas olarak amiral gemisi AMD modellerinin bir parçası olabilir.

NVIDIA GeForce RTX 4080 GPU’ya karşı yığılmış. AMD’nin NVIDIA ile arasındaki önemli maliyet farkı, alıcıların şirketini rakiplerinin üzerinde görmesini sağlayabilir. İlk AMD referans kartları grubu bu satışları toplamak için piyasaya çıktıktan sonra, yakında daha pahalı seçeneklere sahip olacağı söylenen AIB ortaklarının GPU satışlarını almasına izin verilecek, ancak AMD’nin seviyesinde değil.

AMD, NVIDIA’nın RTX 40 serisinden daha iyi bir lansman kaynağına sahip olabilir, ancak kırmızı ekip, kullanıcıların önce referans tasarımlarını tatmalarını gerçekten istiyor gibi görünüyor.

NVIDIA ve AMD’nin üst düzey GPU alanında mücadele ettiği hararetli bir Aralık ayı olacağı kesin. AMD satmaya başlayacak Radeon RX 7900XT ve Radeon RX 7900XTX 13 Aralık 2022’de sırasıyla 899 $ ve 999 $ karşılığında.

Yorum Gönder

0 Yorumlar