Skip to main content

Ad Code

Snapdragon’dan Güç Alan Galaxy S23 Dünya Çapında Piyasaya Sürülecek

Samsung’un Galaxy S serisinde bulunan işlemci seçeneklerine yönelik klasik yaklaşımı, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından her zaman karışık duygularla karşılandı.

Şirket, Galaxy S’yi pazara bağlı olarak farklı işlemcilerle satıyor. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde cihaz Qualcomm’un Snapdragon çipi ile donatılırken, Avrupa gibi uluslararası pazarlarda Galaxy S, Samsung’un kendi Exynos işlemcisi ile geliyor.

Bu normalde kullanıcıları üzecek bir şey olmasa da Galaxy S hayran kitlesinde bu kadar hayal kırıklığına neden olan şey, iki çip arasındaki performans farkı. Snapdragon varyantı, Qualcomm kardeşinin gerisinde kalan Exynos ile önemli ölçüde daha hızlıdır.

Bazı pazarlardaki müşterilerin aynı fiyatı ödemelerine rağmen Snapdragon sürümünü alamadıkları göz önüne alındığında, bu kadar çok müşterinin neden başka bir markaya geçme tehdidinde bulunduğunu anlamak kolaydır.

Ancak Samsung, Galaxy S23’ün piyasaya sürülmesiyle bu yaklaşımı değiştirmeye hazır göründüğü için dersini almış görünüyor.

Ice Universe tarafından gözlemlendiği üzere, Qualcomm’un 2022 4. Çeyrek Kazanç Çağrısı, Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy S23’ünün Snapdragon çipiyle dünyanın her yerindeki tüm pazarlarda bulunabileceğine dair çok sağlam kanıtlar içeriyor.

“Yani, Mart çeyreği perspektifinden bakıldığında, haklısınız, yeni telefon için Samsung lansmanının faydası – Mart çeyreğinin ikinci yarısında bir nevi olacaktır. Qualcomm CFO’su Akash Palkhiwala, “Dolayısıyla çeyreğin sonuna doğru geliyor, ancak bu bir avantaj olacak, oysa G S22’deki %75’lik payımız G S23’teki küresel paya çıkıyor” dedi.

Dünya çapında Qualcomm çipiyle donatılmış Galaxy S23’ün de bu modelde Exynos’un ölümüne tanık olup olmadığı veya şirketin iki işlemciyi yan yana sunmak isteyip istemediği net değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar