Skip to main content

Ad Code

Sapphire Rapids-WS CPU Desteği, 16 “8-Kanallı” DDR5 DIMM, Çok sayıda PCIe Gen5 Yuvası

– Advertisement –

Supermicro’nun Intel’in Sapphire Rapids-WS Xeon İş İstasyonu CPU’ları için yaklaşmakta olan W790 anakartı sızdı.

İlk W790 Anakart Kırma Kapağı, 16 DDR5 DIMM Yuvalı Supermicro E-ATX Tasarımı, Büyük LGA 4677 Soketi ve Altı PCIe Gen5 Yuvası

Geçen hafta bildirdik, Intel’in Sapphire Rapids-WS “Xeon İş İstasyonu” serisini Şubat 2023’e kadar Nisan 2023’te piyasaya sürmeyi planlayarak duyuracağını söyledi.

Şimdi, Supermicro’nun ilk W790 anakartı sızdırıldı Video kartı. Görüntü düşük kaliteli olabilir, ancak yine de yeni Fishhawk Falls platformunun iş istasyonları ve HEDT bilgisayar üreticileri için neler sunduğuna dair bize iyi bir fikir veriyor.

Tasarımdan başlayarak, bu anakart özellikle, sadece birkaç gün önce yaklaşık bir fiyatlandırma ile listelenen Supermicro X13SWA-TF’dir.

Anakart, Sapphire Rapids-WS ailesi altında markalı en son Xeon CPU’ları destekleyecek yeni LGA 4677 soketine (Socket P) sahiptir. CPU, çift 8 pimli güç konnektörü düzeniyle güçlendirilen 8+2 fazlı bir güç dağıtımından güç alır.

Bellek düzenine gelince, Supermicro W790 anakart, 1 TB’a kadar bellek (64 GB modüller) için 8 kanallı belleği (2DPC) destekleyen toplam 16 DDR5 DIMM yuvasına sahiptir.

DDR5 bellek, voltaj regülasyonunu kartın kendisine yerleştirmek yerine DIMM’lere taşıdığından, önceki nesil tasarımda olduğu gibi anakartın yanlarında DRAM VRM’leri göremiyoruz.

Genişlemeye doğru ilerleyen Supermicro W790 anakart, Sapphire Rapids Xeon yongaları PCIe Gen 5.0 yetenekleri sunduğundan, Gen5 protokolünü kullanması gereken toplam 6 PCIe x16 yuvasına sahiptir.

Unutulmaması gereken bir nokta, Sapphire Rapids-WS Xeon CPU serisinin iki türde geleceğidir, Xeon W-3000 serisinde 8 kanallı DDR5 ve 112-şerit desteği bulunurken, Xeon W-2000 serisinde 4- tarafından bildirildiği üzere kanal DDR5 ve 64 hatlı destek.

Kartta ayrıca Gen5 uyumlu olması gereken üç adet M.2 yuvası vardır. Arkada 8 SATA III bağlantı noktası, iki U.2 bağlantı noktası ve iyi bir G/Ç seçimi vardır. Supermicro, tıpkı diğer birçok üretici gibi, bunu ve diğer birçok W790 sınıfı anakartı lansmana yakın olarak sunacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar