Skip to main content

Ad Code

Meta’nın Sağlıkla İlgili Özellikleri Olan Apple Watch Rakibinin İptal Edildiği Bildirildi

Geçen yıl, o zamanlar Meta olarak tanınmayan Facebook’un olduğu konusunda ortalıkta dolaşan bir söylenti vardı. Akıllı saat üzerinde çalışmak spor modüler bir tasarıma ve sağlık özelliklerine sahip olacaktı. Kısacası, ilk bakışta cihazın bir Apple Watch rakibi olacağı ortaya çıktı. Ne yazık ki, şirketin yaşadığı bir dizi aksilik nedeniyle geliştirme planları rafa kaldırıldı.

Son Maliyet Düşürme Kararları Turu, Söylentiler Smartwatch Lansman Planlarının da Baltalanması Gerektiği anlamına geliyordu

Reuters, benzeri görülmemiş bir hamleyle, 11.000 çalışandan yüzde 50’sinin işten çıkarıldığını ve bununla birlikte Meta’nın daha fazla akıllı ekran ve akıllı saat geliştirmeyi planladığını belirtiyor.

Şirket, Apple Watch rakibi olabilecek bir şeyi tek bir hamlede iptal etti. Şirketin Reality Labs departmanına öncülük eden Baş Teknoloji Sorumlusu Andrew Bosworth’a göre, bileğe takılan giyilebilir bölüm artık artırılmış gerçeklik gözlükleri geliştirmekle görevlendirilecek.

Bu artırılmış gerçeklik gözlüklerinin ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil, ancak Apple’ın da bir çift gözlük üzerinde çalıştığı söyleniyor, ancak bunların gerçekleşmesi birkaç yıl alacak.

Raporda ayrıca Meta yöneticilerinin, sesli ve görüntülü arama birimlerini diğer mesajlaşma ekipleriyle birleştirecekleri şirketin diğer bölümlerini yeniden düzenlediği belirtiliyor. Yöneticiler bunu yaparken Aile Vakıfları adında yepyeni bir bölüm oluşturmayı planlıyorlar.

Meta’dan çıkarılan çalışan sayısı, toplam işgücünün yüzde 13’ünü temsil ediyor. Bu yetenekli mühendislerden veya yazılım geliştiricilerden bazılarının Apple’a gönderilip gönderilmeyeceği belli değil, ancak ikincisi aynı zamanda bir yasa çıkardı.

Ancak Kaliforniya merkezli dev, yalnızca belirli koşullar altında bireyleri işe alacak, bu nedenle yakın gelecekte eski Meta çalışanlarının Apple’ın artırılmış ve karma gerçeklik ürünleri üzerinde çalıştığını duymak şaşırtıcı olmayacak.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, işten çıkarmaların sorumluluğunu üstlendi ve bu olayların kötü kararları nedeniyle olduğunu belirtti, ancak bazı nedenleri makroekonomik gerilemeye, artan rekabete ve diğer faktörlere bağladı.

Haber kaynağı: Reuters

Yorum Gönder

0 Yorumlar