Skip to main content

Ad Code

İkinci, Yayınlanmamış Snapdragon 8 Gen 2 Varyantı Var, Tipster bunun Galaxy S23 Serisine Özel Kalabileceğini İddia Ediyor

Qualcomm’un sunduğu Snapdragon 8 Gen 2 resmen açıklandı, benzersiz model numarası SM8550-AB tarafından tanınmaktadır, ancak şirketin kamuya açıklanmayan ikinci bir varyantı olma olasılığı vardır. Bir ihbarcı, bunun Koreli firmanın 2023’te piyasaya sürülen Galaxy S23 serisinde kullanılmak üzere Samsung’a verilen özel bir versiyon olabileceğine inanıyor.

Farklı Snapdragon 8 Gen 2 Sürümü, Bazı Spesifikasyon Farklılıklarını Belirtmek İçin Değişken Bir Model Numarasına da Sahiptir

Açıklama Twitter’da görüldü ve model numarasına sahip başka bir Snapdragon 8 Gen 2 sürümünün olduğunu iddia eden Ice Universe’den geliyor. SM8550-AC’ var. Qualcomm’un neden bu varyantın varlığını asla açıklamamayı seçtiği veya bunun gerçekten var olup olmadığı açık değil. Daha sonra, daha önce San Diego yonga seti üreticisinin iki Snapdragon 8 Gen 2 sürümü üzerinde çalıştığının söylendiğini bildirmiştik.

Qualcomm’un duyurusu, Cortex-X3’ün 3.20GHz’de çalıştığını belirtirken, daha önceki bir söylenti, ikinci bir varyantın frekansının 3.50GHz’e kadar çıkabileceğini ve bunun da tek çekirdekli ve çok çekirdekli performansı artırabileceğini iddia etti. Ice Universe, iki yonga seti sürümü arasındaki özellik farklarını açıklamadı ancak SM8550-AC’nin Samsung ve Galaxy S23 ailesine özel olabileceğini ima ediyor.

SM8550-AC’nin, Snapdragon 8 Gen 2’nin daha yüksek CPU ve GPU saat hızlarına sahip daha yüksek binli bir versiyonu olması mümkündür ve bu uygulama, Apple’ın geniş bir ürün yelpazesi için izlediği için yonga seti üreticileri arasında alışılmadık bir durum değildir.

Ayrıca, Galaxy S serisi yılda milyonlarca sattığı için, daha yüksek performanslı bir Snapdragon 8 Gen 2 için Samsung ile kapalı kapılar ardında bir anlaşma yapmak Qualcomm’un çıkarına olacaktır.

Ekonomik bir yavaşlamaya rağmen, Samsung’un 2023’te birkaç milyon Galaxy S23 birimi göndermesini bekliyoruz ve üç akıllı telefon modelinde yeni duyurulan SoC’nin daha yüksek bir fiyattan elde edilen ikili bir sürümü varsa, bu Qualcomm için mali açıdan faydalı olacaktır.

Daha fazla açıklama için şirkete ulaştık, ancak okuyucularımıza şimdilik tüm bu bilgilere şüpheyle yaklaşmalarını öneriyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar