Skip to main content

Ad Code

AMD’nin Açık Kaynaklı AMDVLK Vulkan Sürücüsü 22.Q4.2, Çeşitli Oyunlarda Daha İyi Performans Sağlıyor

– Advertisement –

AMD Vulkan sürücüsü, AMDVLK bugün açık kaynaklı Vulkan uygulamasını sürüme getiren bir güncelleme aldı. En yeni sürücü, Khronos Vulkan başlıklarını (sürüm 1.3.232) günceller ve ayrıca Wolfenstein II, Wolfenstein Youngblood, Quake II RTX ve DDnet’in grafik kartı karşılaştırmalarında performansını artırır.

AMD’nin Vulkan ışın izleme sürücüsü AMDVLK, Linux ve Steam Play açık kaynak ortamlarında oynanan dört oyunda performansı artırmak için birkaç yeni güncelleme aldı.

En yeni AMD AMDVLK 2022.Q4.2 güncellemesinde bazı küçük düzeltmeler vardı. Yeni sürümler, yeni bir CTS hata modülü oluşturarak dEQP-VK.pipeline.pipeline_library.graphics_library.misc.non_graphics ve dEQP-VK.ray _tracing_pipeline.acceleration_structures.query_pool_results.cpu’yu etkiledi. Zink’te, GTF-GL46.gtf32.GL3Tests.packed_pixels.packed_pixel testinde düzeltilen bir hata oluştu. Son olarak, Battlefield 1, oyundaki görselleri etkileyen ve şimdi düzeltilen bir işleme sorunu yaşadı. En yeni düzeltmeler, Linux kullanıcılarının ve Steam Play Linux kullanıcılarının daha fazla sorun yaşamadan oyunlarının keyfini çıkarmasını sağlar.

Wolfenstein oyun serisi, II. Dünya Savaşı etrafında dönüyor ve başlangıçta Ordu Kaptanı “BJ” Biazkowicz’in, Nazi ordusunun savaşı kazandığı alternatif bir evrende Eksen güçlerine karşı savaşmasını izliyor.

Oyun doğaüstü ile ilgilenir ve birinci şahıs nişancı türünü tanıtan ilk oyunlardan biridir. Wolfenstein II: The New Colossus ve Wolfenstein: Youngblood, MachineGames tarafından geliştirildi, Youngblood Arkane Studios ile birlikte çalıştı ve Bethesda Softworks tarafından yayınlandı.

Quake II RTX, daha popüler id Software klasiklerinden biri olan orijinal Quake II oyununu günceller. NVIDIA GeForce’nin RTX teknolojisinin uygulanması, aydınlatmayı, yansımaları, gölgeleri ve daha fazlasını geliştirerek yeni ve eski oyuncular için harika bir oyunu yeniden canlandırıyor.

DDnet veya DDrraceNetwork, başlangıçta iki boyutlu bir aksiyon oyunu olan Teeworlds oyununun değiştirilmiş bir versiyonu olarak biliniyordu. Oyun, oyuncuların dünya çapında on dört küresel sunucu konumuna sahip altmış dört oyuncuya kadar haritalar aracılığıyla savaşmasına olanak tanır. Oyun, özel haritalar oluşturma ve birkaç silah toplama yeteneği sunar.

Battlefield 1, I. Dünya Savaşı’nda takım tabanlı bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Savaşı tasvir etmesi ve serinin onuncu bölümüyle övülen oyun, DICE tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından yayınlanmıştır.

Yeni değişiklikler, en yenisinin yayınlanmasından önce gelir. AMDVLK sürücüsünün en yeni sürümünü şu adresten indirebilirsiniz: GitHub sayfası ve en yeni sürücüyü Linux’a yüklemek için Talimatlar.

Yorum Gönder

0 Yorumlar