Skip to main content

Ad Code

XIAOMI, Intel’in 12. Nesil CPU’larıyla Book Air 13 Notebook’u Piyasaya Sürüyor

xiaomi Intel Evo dizüstü bilgisayar oyununa yeni XIAOMI Book Air 13 dizüstü bilgisayarlarıyla giriyor ve Microsoft, XP, Lenovo, LG, Samsung, Dell, Acer ve ASUS gibi üreticilere yeni, güç açısından verimli bir dizüstü bilgisayar ekliyor.

Xiaomi Book Air 13, bir dizüstü bilgisayardan çok bir “flipbook”tur, çünkü ekranı 360 ° dayanıklı bir tasarıma sahiptir ve kullanıcıların beş adede kadar dizüstü bilgisayar yapılandırmasında paylaşmalarına, planlamalarına, incelemelerine ve daha fazlasını yapmalarına olanak tanır.

XIAOMI, Intel'in 12. Nesil CPU'larıyla Book Air 13 Notebook'u Piyasaya Sürüyor
XIAOMI, Intel’in 12. Nesil CPU’larıyla Book Air 13 Notebook’u Piyasaya Sürüyor

Çeşitli konfigürasyonlar şunlardır:

  • Not defteri
  • İzleyici (bir ekiple işbirliği yapmak için)
  • Çadır (sohbet için mükemmel)
  • Tablet (not almak için)
  • Ayakta (akış şovları ve filmler için mükemmel)

XIAOMI Book Air 13 dizüstü bilgisayar, kullanıcıların bir kulaklık, telefon ve tablet bağlamasına ve akıllı evlere ve cihazlara bağlanmasına olanak tanıyan “Xiaomi Miaoxiang PC sürümü” ile donatılmıştır. Ekran, 3D LUT renk düzeltmesi, Dolby ses sesi ve mavi ışık sertifikasına sahip 2.8K E4 OLED ekrandır. Xiaomi Stylus’u destekler. Yerleşik 16GB LPDDR5 5200MHz bellek, yüksek hızlar sunar ve Intel Evo işlemci serisi, hızlı bağlantılara, yanıt sürelerine ve gelişmiş güç şarj hızlarına olanak tanır.

Intel Evo serisi dizüstü bilgisayarlar, 12. Nesil Core mobil işlemci (i7-1250U veya i5-1230U CPU), Intel 7 mimarisi ve Intel Xe Iris grafikleri sunar. İşlemci, iki Performans çekirdeği ve sekiz Verimlilik çekirdeği ile on iki iş parçacığında on çekirdek sağlar. Dizüstü bilgisayar, Xiao AI ve şirketin Xiaomi Bilgisayar Asistanı ile donatılmıştır.

Dizüstü bilgisayarın içinde büyük boyutlu bir VC soğutucu, 8MP dahili web kamerası, çift yönlü mikrofon ve Dolby Atmos ses bulunur. Ancak, cam izleme dörtgeni pek çok dizüstü bilgisayarda görülmeyen çekici bir özelliktir. Bellek kapasitesi 512 GB PCIe Gen4 SSD’dir.

Xiaomi Book Air, maksimum 2880 x 1800 ekran çözünürlüğüne sahip 13.3″ süper retina renkli ekrana sahip. Ekran 1.07 milyar renk, 1.000.000:1 kontrast oranı, %100 DCI-P3, 255 PPI (inç başına piksel) sunuyor. ), 600 nit parlaklık, VESA sertifikalı DisplayHDR 500 ve TÜV Rheinland sertifikası Dokunmatik ekran, 10 noktalı dokunmatik özelliğiyle yakınlaştırma, pencereler arasında geçiş ve daha fazlasını hızlı yanıtla sağlar.

Xiaomi’nin yeni dizüstü bilgisayarı, tamamen metal bir CNC alaşımlı altı serisi alüminyum kabuk sunuyor. Dizüstü bilgisayar A4 kağıt boyutuna çok yakın ve 2022’de Red Dot kazananı oldu. Xiaomi Book Air 13, 1,2 kg ağırlığında ve 12 mm inceliğinde.

Pil yaklaşık 58,3 mm boyutundadır ve yeniden şarj edilmeden önce 12,3 saate kadar pil ömrü sunar. Şirketin yeni dizüstü bilgisayarı, evdeki Mijia akıllı cihazlarına bağlanabiliyor ve şirket, diğer cihazlarla bu iletişimin deneyimi artıracağını düşünüyor.

Bağlantı için, 40 Gbps’ye kadar veri aktarımı ve dahili Wi-Fi 6e bağlantısı sunan iki Thunderbolt 4 konektörü vardır. Dizüstü bilgisayarda oturum açarken artırılmış güvenlik için yan tarafta bir parmak izi sensörü bulunur. Yeni XIAOMI Book Air 13 notebook’u mağazalarından satın alabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar