Skip to main content

Ad Code

Xiaomi 12S Ultra Konsepti, Telefona Tam Boyutlu Lensler Takmanızı Sağlıyor

Tüm modern, üst düzey akıllı telefonlar tek bir şeyi paylaşır: mükemmel bir kamera sistemi. Ana kameraya, ultra geniş kameraya, telefoto kameraya ve bazen de bir makro kameraya erişiyorsunuz. Bu kameralar mükemmel olsa da, normalde aynasız bir kameraya takacağınız tam boyutlu lensleri takamazsınız. Eh, Xiaomi 12S Ultra Concept bunu değiştirmek istiyor.

Akıllı Telefonunuza Lens Takmak İster misiniz? Xiaomi 12S Ultra Konsepti Bunu Yapmanıza İzin Verecek

Xiaomi Leica ile ortaklaşa Xiaomi 12S Ultra Concept’i tanıttı ve akıllı telefonunuzun kamerasına bir kamera lensi takmanıza olanak tanıyor. Şirket, telefona bir Leica M serisi lens modülü takabileceğinizi söyledi.

Daha iyi anlamak için aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

Xiaomi 12S Ultra Konsepti, Telefona Tam Boyutlu Lensler Takmanızı Sağlıyor
Xiaomi 12S Ultra Konsepti, Telefona Tam Boyutlu Lensler Takmanızı Sağlıyor

Buna ek olarak, Xiaomi 12S Ultra Concept, lens modülüne takılabilen merkeze monte bir sensör dahil olmak üzere iki adet bir inç sensörle donatılmıştır. Şirketin, standartta gördüğümüz Sony’nin IMX989 kamera sensörünü kullandığını tahmin etmek güvenli.

Yazma sırasında, akıllı telefona başka Leica lens modülleri takıp daha fazla esneklik elde edip edemeyeceğiniz belli değil, ancak Xiaomi 12S Ultra Concept ile şirket, yapılandırmayı seçtiğinizde çok daha iyi “optik güç” sözü verdi.

Ne yazık ki, Xiaomi bize lens özellikleri veya akıllı telefon özellikleri gibi başka bir ayrıntı vermedi. Xiaomi 12S Ultra Concept’in hala bir konsept olduğu düşünülürse, asla gerçek olmayabilir.

Ancak yakından bakarsanız, lens f/1,4’ten f/16’ya kadar gidebilir. Xiaomi’nin Weibo kanalında paylaştığı bir video da kullanıcıların odak zirvesi, zebra çizgileri, histogram ve 10-bit RAW çekim gibi özelliklere erişebileceğini doğruluyor.

Bu teknolojinin ticari olarak satılan akıllı telefonlara yaklaşıp yaklaşmayacağından da emin değiliz, ancak bu hareketin cesur olduğunu ve akıllı telefon fotoğrafçılığını bir sonraki seviyeye taşıyabileceğini söylemek güvenli.

Yorum Gönder

0 Yorumlar