Skip to main content

Ad Code

Sonraki iPhone SE, iPhone XR’nin Modern Bir Versiyonu Olabilir

Bu yıl iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle, Apple’ın ürün yelpazesindeki en küçük iPhone, şu anda iPhone 8 tasarımına dayanan ve bu nedenle 4.7 inç LCD ekrana sahip olan iPhone SE olacak.

Apple, daha büyük modeller lehine 5.4 inçlik form faktörünü öldürdüğü için iPhone 14’ün ilk çıkışı iPhone mini’nin ölümüne tanık olacak.

Sonuç olarak, iPhone SE, daha küçük bir seçenekle ilgilenen tüm müşteriler için tek seçenek olmaya devam edecek. Yine de uzun süre değil, görünüşe göre Cupertino merkezli teknoloji devi, geleneksel iPhone form faktörünü de ortadan kaldırmayı ve gelecek nesil yayına girdiğinde iPhone SE’yi büyütmeyi planlıyor.

Daha spesifik olarak, sızıntı yapan Jon Prosser Apple artık yeni nesil iPhone SE’nin temeli olarak iPhone 8’i değil, iPhone XR’yi kullanacak.

Bu, iPhone SE’nin artık bir ana sayfa düğmesi ve Dokunmatik Kimliğe sahip olmayacağı, ancak mevcut nesil iPhone’larda olduğu gibi bir çentik ve Yüz Kimliği ile geleceği anlamına geliyor. Tabii ki, iPhone XR 6.1 inç LCD panel kullandığından daha büyük bir ekrana da sahip olacak.

Başka bir deyişle, küçük iPhone’ların günleri şimdiden numaralandırılmış gibi görünüyor, bu nedenle bir sonraki iPhone SE yayına girdiğinde, Apple tamamen yeni nesil iPhone tasarımıyla ilgili olacak.

Bir sonraki iPhone SE’nin ne zaman yayınlanabileceğine gelince, 2023’ün tanıtımına tanık olması çok muhtemel, ancak şimdilik bu tür bilgiler açıkça doğrulanmadı.

Öte yandan, 2022 iPhone SE’nin hala yeni bir model olduğu göz önüne alındığında, Apple’ın cihazdan kaplamaları çıkarmak için 2024’e kadar beklemeye karar vermesine çok şaşırmayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar