Skip to main content

Ad Code

Şirketin Çevrimiçi Mağazasını Yöneten İki Apple Yöneticisi, Bilgi Sistemleri Departmanlarından Ayrılıyor

Apple’ın Endüstriyel Tasarımdan Sorumlu Başkanı Evans Hankey’den iki haftadan kısa bir süre sonra şirketten ayrıldı, şirketin farklı departmanlarına öncülük eden iki yöneticinin daha yollarını ayırmaya karar verdiği bildirildi.

Son Rapor, Bir Apple Yöneticisinin Şirkette Otuz Yıl Çalıştıktan Sonra Emekli Olduğunu Söyledi

Kaynakların Bloomberg’e anonimlik koşuluyla verdiği bilgilere göre Anna Matthiasson ve Mary Demby şirketten ayrılacaklar. Matthiasson, ayrılmadan önce Kaliforniya merkezli devdeki pozisyonunu yalnızca üç yıl garantilemişti ve çevrimiçi perakendeden sorumlu Başkan Yardımcısı rolünü üstlendi.

Öte yandan Demby, Apple’da otuz yıl geçirdikten sonra emekli olduğu için muhtemelen firmadan daha barışçıl bir çıkış yapacak.

Demby, Bilişim Kurulu Başkanıydı ve onun yerini kimin dolduracağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Matthiasson’a gelince, Apple’dan ayrılma nedenleri bilinmiyor, ancak yerini şirkette dijital deneyim ve e-ticaret kıdemli direktörü Karen Rasmussen alacak.

Bu ayrılışlar dizisi, Apple’ın şu anda Tim Cook’un elinde bulunan İcra Kurulu Başkanı’nın altındaki en yüksek yönetim seviyesi olan üç Başkan Yardımcısını kaybettiğini ortaya koyuyor.

Apple’ın Gizlilik Baş Sorumlusu Jane Horvath da birkaç hafta önce şirketten ayrılırken, Tedarik Başkan Yardımcısı Tony Blevins, bir sorun nedeniyle bu görevden alındı. Viral olan TikTok videosu ve yöneticinin kaba açıklamalar yaptığını gösterdi.

Dünyanın en büyük şirketlerinden birinde üst sıralarda yer almak göz korkutucu bir görev olabilir ve çok az kişi bu sorumluluğu omuzlarına yükleyebilir.

Bir söylenti, bu istifaların nedeninin, tüm ekibin görüşlerini not etmek yerine yöneticiler tarafından alınan kararlara öncelik verdiği için Tim Cook’tan kaynaklanabileceğini iddia ediyor.

Bu, yöneticilerin ilerlemelerinin önüne geçebilecek, gereksiz stresten kaçınmak için şirketten ayrılmaya zorlayabilecek birkaç günlük görevi yerine getirmede gecikmelere neden olabilir.

Haber kaynağı: Bloomberg

Yorum Gönder

0 Yorumlar