Skip to main content

Ad Code

Pixel Telefonlar, Ömrünü Uzatmak İçin Birden Fazla Çözüm Gösteren Yeni Bir Pil Sağlığı Özelliğine Sahiptir

Pixel akıllı telefon sahipleri, Google’ın tanıttığı yeni bir özellik sayesinde artık telefonlarına yeni bir pil için ne zaman bakım yapılması gerektiği konusunda daha iyi bir fikre sahip olacaklar. Apple’a benzer şekilde, pil sağlığı özelliği, kullanıcıların cihazlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olan belirli ölçümleri görüntüler.

Pixel Telefonlar için Yeni Pil Sağlığı Özellikleri Android 13 QPR1 beta 2’ye Eklendi

Esper’in kıdemli teknik editörü Mishaal Rahman, Android 13 QPR1 beta 2’deki yenilikleri kontrol ederken, Pixel pil sağlığı özelliğinin eklenmesi de dahil olmak üzere çeşitli değişikliklerle karşılaştı. Şimdi, bu özelliği aramak için ya Ayarlar Zekası’nda ya da Ayarlar Servislerinde arama yapmanız gerekeceğinden, görüntülenmesi sanıldığı kadar kolay değil.

Ayrıca pil sağlığı seçeneğinin herkes için görünmediğini de unutmamalısınız, bu nedenle Google’ın test etmesi ve hazır olduğunda resmi olarak kullanıma sunması mümkündür.

Pil sağlığı özelliğinin henüz toplu bir lansman için hazır olmadığının kanıtı, Rahman’dan aşağıdakileri belirten bir tweet şeklinde geliyor.

“Birçok kullanıcı açıklama metninin iOS’tan kopyalandığına dikkat çekiyor. Bu, bu özelliğin prime time için hazır olmadığını düşündürüyor!

(Bu sayfayı Ayarlar Servislerinde manuel olarak etkinleştirdim, bu yüzden benim yaptığımı takip edip etmediğini göremeyebilirsiniz.)”

Google, Pixel akıllı telefonlarında pilin ömrünü uzatmak için müşterilere, optimum şarj performansı için hangi şarj cihazlarını kullanmaları gerektiği, uyarlanabilir şarjı etkinleştirme, diğer ayarları optimize etme, ve dahası.

Özelliğin bir sonraki Android güncellemesine dahil edilip edilmediği doğrulanmadı, ancak Pixel telefonlara özel olduğunu varsayarsak, bu akıllı telefonları yanınızda tutmayı daha da teşvik ediyor.

Twitter ileti dizisine bakıldığında, Google’ın en son Android güncellemesini cilalaması gerektiği açıktır, belki o zaman özelliği daha iyi görebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar