Skip to main content

Ad Code

Netflix Kendi Hesabınızı Oluşturmanızı İstiyor

– Advertisement –

Netflix, arkadaşlar ve aile arasında şifre paylaşımı sayesinde çok sayıda potansiyel abone kaybetti. Şirket, durumu zarafetle ele almaya çalışıyor ve kullanıcıların hesap şifrelerini başkalarıyla paylaşmasını engelliyor.

Abonelerini yeniden kazanmak için Netflix, kullanıcıların kişisel ve seçilmiş profillerini başka birinin hesabından yeni hesaplarına taşımasına olanak tanıyan “Profil Aktarımı” adlı yeni bir özellik tanıttı. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Netflix, Parola Paylaşımıyla Mücadele Etmek İçin Profil Aktarım Aracını Tanıttı

Bugün Netflix, kullanıcıların içerik önerilerini, Listem’i, kayıtlı oyunları, görüntüleme geçmişini ve kişisel ayarları silmeden mevcut bir profili yeni bir hesaba aktarabileceğini duyurmayı uygun gördü.

Netflix’e göre özellik, zorlukları kolaylaştıracak ve kullanıcıların hesap verilerini kaydetmelerine ve evden taşınma gibi çeşitli durumlardan uzaklaşmalarına olanak tanıyacak.

Bunun anlamı, şirketin, tercihlerini ve kayıtlı içeriği kaybetmeden kullanıcıları yeni bir hesap oluşturmak için takip etmesidir. Kişisel olarak seçilen tüm içerikler yeni bir hesaba aktarılacaktır.

Oldukça iyi bir özellik olsa da Netflix, kullanıcıları şifre paylaşmak yerine hesaplarını oluşturmaya zorlayarak abonelerini yeniden kazanmayı hedefliyor.

Netflix ayrıca, şifre paylaşımı senaryosunun üstesinden gelmek için yakın zamanda başka bir değişiklik daha uyguladı. Şirket, farklı bölgelerden veya konumlardan hesap girişlerini belirledi ve şifrenizi arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşmaya devam etmek istiyorsanız 2,99 ABD doları tutarında bir ücret ekledi. “Ekstra Üyeler” için ekstra ücret alınır.

Netflix için, Profil Aktarımı özelliği, kullanıcıların veri kaybetmeden hesaplarını oluşturmalarına yardımcı olacağı için anlamlıdır.

Netflix Kendi Hesabınızı Oluşturmanızı İstiyor, Yeni 'Profil Aktarım' Özelliğini Tanıtıyor
Netflix Kendi Hesabınızı Oluşturmanızı İstiyor, Yeni ‘Profil Aktarım’ Özelliğini Tanıtıyor

Netflix 2022’nin ilk çeyreğinde 200.000’den fazla abonesini kaybettiğini açıkladı. Bunun nedeni, potansiyel olarak kullanıcıların şifrelerini aileleri veya arkadaşlarıyla paylaşmasıdır.

Ek olarak, kullanıcılar Disney+, Apple TV+ ve HBO Max gibi diğer akış platformlarına geçtiği için Netflix için sayılar da düşüyor. Kullanıcıların diğer platformlara geçmesinin nedenlerinden biri, uygun fiyat ve mevcut içerik seçimidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar