Skip to main content

Ad Code

M2 iPad Pro, Apple Muhtemelen Yeni Yazılımı Test Ettiğinden, macOS’un “Basitleştirilmiş Bir Sürümünü” Çalıştırabilir

Apple yeni duyurulan iPad Pro modelleri yeni özelliği M2 yonga seti, şık tabletleri en yetenekli ve taşınabilir dizüstü bilgisayarlar kadar hızlı veya daha hızlı hale getiriyor.

Yeni MacBook Pro’da ve yeniden tasarlanan MacBook Air’de aynı özel silikon bulunduğundan, teorik olarak bu, 11 inç ve 12,9 inç tabletlerin macOS veya en azından değiştirilmiş bir sürümünü çalıştırabileceği anlamına gelmelidir. Görünüşe göre, Apple’ın bir bahşişçiye göre tam da bunu test etmeye başladığı söyleniyor.

MacOS’un Değiştirilmiş Sürümü, Kullanıcı Arayüzündeki ve Uygulama Simgeleri Boyutundaki Küçük Değişikliklerle Yeni iPad Pro’nun Ekran Boyutuna Uyacak Şekilde Ayarlanabilir

MacOS’un bir sonraki sürümünün kod adının “Mendocino” olduğu söyleniyor ve Majin Bu, M2 iPad Pro modelleri için basitleştirilmiş bir sürümün “planlanması gerektiğini” iddia ediyor.

Bu söylenti hakkında garip olan şey, bahşiş verenin hiçbir yerde macOS’un bu sürümünün M1 iPad Pro modelleri için de mevcut olacağından bahsetmemesidir. M1, 2020 taşınabilir Mac serisinde kullanılan çipin aynısıdır. Özel silikon daha sonra bir yıl sonra iMac’e geçti ve tüm bu makineler macOS çalıştırırken, eski modellere basitleştirilmiş bir sürüm getirmek tamamen mantıklı.

Apple, yeni modellerden daha fazla satış gelmesini istediği için bu macOS sürümünün M1 iPad Pro modelleriyle çalışmasını istemiyor olabilir, ki bu iş açısından bakıldığında iyi, ancak bazı müşteriler kendilerini dışlanmış hissedecekler. Bu değiştirilmiş macOS sürümünde nelerin değişebileceğine gelince, bilgi sahibi, macOS kullanıcı arayüzünde yüzde 25’lik bir artışın beklenebileceğini ve muhtemelen M2 iPad Pro modellerinin dokunmatik arayüzünü barındıracağını belirtiyor. Ancak, bu iPad Pro modellerinde çalışan uygulamalar Mac yerine iPadOS App Store’dan indirilecek ve yüklenecektir.

Twitter ileti dizisinde, bilgi sahibi ayrıca DaVinci Resolve’nin yalnızca M2 iPad Pro modelleri için gelmesinin bir nedeni olduğunu ve bunun gelecekte test edilmesi beklenen basitleştirilmiş bir macOS sürümünden kaynaklanabileceğini söylüyor.

Bu olası kullanıcı arayüzü değişikliği, kesinlikle macOS’un veya mevcut veya gelecekteki herhangi bir Mac modelinin yerini almayacak, ancak M2 iPad Pro sahiplerinin kaputun altındaki tüm bu işlem gücünden uygun şekilde yararlanmaya başlamasına izin vermelidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar