Skip to main content

Ad Code

Hint Enerji Şirketi Tata Power’ın BT Altyapısı Siber Saldırıya Uğradı

Hint Enerji Şirketi Tata Power'ın BT Altyapısı Siber Saldırıya Uğradı
Hint Enerji Şirketi Tata Power’ın BT Altyapısı Siber Saldırıya Uğradı

Hindistan’ın en büyük entegre enerji şirketi Tata Power Company Limited, Cuma günü bir siber saldırı tarafından hedef alındığını doğruladı. BT altyapısına izinsiz giriş, şirketin “bazı BT sistemlerini” etkiledi.

Ayrıca, etkilenen makineleri geri almak ve geri yüklemek için adımlar attığını ve yetkisiz erişimi önlemek için müşteriye yönelik portallar için güvenlik korkulukları yerleştirdiğini söyledi.

Tata Group holdinginin bir parçası olan Mumbai merkezli elektrik şirketi, saldırının doğası veya ne zaman gerçekleştiği hakkında daha fazla ayrıntı açıklamadı.

Ağ izinsiz girişlerinin “bu ilgili eyaletlerde şebeke kontrolü ve elektrik dağıtımı için gerçek zamanlı operasyonları yürütmekten sorumlu en az yedi Hindistan Eyaleti Yük Sevkiyat Merkezini (SLDC)” hedef aldığı söyleniyor.

Saldırılar, Recorded Future’ın Threat Activity Group 38 (TAG-38) adı altında takip ettiği ortaya çıkan bir tehdit kümesiyle ilişkilendirildi.

Şirket ayrıca, hedeflemenin kritik altyapı varlıklarıyla ilgili bilgi toplamayı kolaylaştırmayı amaçladığını veya muhtemelen gelecekteki faaliyetler için bir haberci olduğunu değerlendirdi.

Çin, “siber güvenlik konusunda işbirliği yaptığı birçok ABD müttefiki veya ülkesinin de ABD siber saldırılarının kurbanı olduğunu” belirterek, dahil olduğu iddialarını yalanladı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar