Skip to main content

Ad Code

Google, Görünüşe göre Android Ortaklarının Amazon Fire TV’leri Yapmasına İzin Veren Bir Anlaşma Yaptı

Google, Amazon ile tüm Android ortaklarının Amazon Fire TV’ler üretmesine izin verecek bir anlaşma yaptı.

Google ve Amazon Sonunda Uzun Süreli Bir Akıllı TV Debacle Üzerinde El Sıkıştı

Trendleri takip ediyorsanız, birkaç yıl önce Google’ın ortaklarla yaptığı lisans anlaşmalarında, Android TV işletim sistemi veya diğer Android ürünleriyle birlikte Amazon Fire TV ürünleri üretemeyeceklerini belirten bir şarttan bahseden bir rapor vardı.

Bu, ortaklar hala devam edip Roku ürünlerini piyasaya sürebilecekleri için rekabeti önlemek için bir hareket değildi, ancak az ya da çok, çünkü Fire TV bir Android çatalı olarak hizmet etti.

Bu aslında TCL, Xiaomi ve HiSense gibi birçok markanın yıllardır Amazon Fire TV modelleri yapmasını engelledi, çünkü bu markalar tabletler ve akıllı telefonların yanı sıra Android TV ile birlikte gelen akıllı TV’ler satıyor.

Amazon ve Google, Fire TV modellerinin Android TV ortakları tarafından üretilmesine izin veren “son aylarda” bir anlaşmaya vardılar. Aslında bu, Xiaomi ve Hisense’in Amazon Fire TV kullanan akıllı TV’leri piyasaya sürmesinden bu yana zaten oldu, ancak şimdi TCL ve Amazon’dan Avrupa’da piyasaya sürülecek teklifleri görüyoruz.

Google, Amazon ile yaptığı anlaşma veya ortaklarından Fire TV’lere izin vermek için yapılan değişiklikler hakkında hala bir açıklama yapmadı. Bakalım Google öne çıkıp bu durumla ilgili bir açıklama yapacak mı?

Yorum Gönder

0 Yorumlar