Skip to main content

Ad Code

Apple, Özelliği Test Etse de Hiçbir iPhone 15 Modelinde Dokunmatik Kimliğe Sahip Olmayacak

Apple’ın, gelecekteki iPhone modelleri için Touch ID’nin ekran içi sürümünü test ettiği birçok kez söylendi. Ne yazık ki, şirketle özelliği düşürme iPhone 14 serisi için, en son rapora göre, bu kimlik doğrulama biçimi hiçbir iPhone 15 modelinde de piyasaya sürülmeyecek gibi görünüyor.

Apple, Artan Maliyetler, Bu Teknolojiyi Kullanmanın Karmaşıklıkları ve Face ID’nin Varlığı Nedeniyle Ekran İçi Dokunmatik Kimliği Düşürmüş Olabilir

Mark Gurman’ın Power On haber bülteninin ücretli versiyonunda, Apple’ın Face ID özelliğinin, iPhone 15 ailesi de dahil olmak üzere iPhone’larınızın kilidini açmanın tek yolu olmaya devam edeceğini bildirdi.

“Bu noktada, Face ID’nin kalıcı olacağına ve Touch ID’nin amiral gemisi iPhone’lara geri dönmeyeceğini düşünüyorum – en azından yakın gelecekte herhangi bir zamanda.”

Apple, Touch ID’yi geri getirmemek için herhangi bir sebep sunmamış olsa da, olası gerçek şu ki, iPhone kullanıcılarının küçük bir yüzdesi bunu gerçekten özlüyor.

Face ID’nin oldukça kullanışlı olması, ek bir parmak veya başparmağa ihtiyaç duymadan cihazınızın kilidini açabilmesi ve oldukça uzak bir mesafeden ve değişen aydınlatma koşullarında kimlik doğrulama yeteneği ile Apple, şimdiye kadar getirme fikrinden vazgeçmek için zaten yeterli motivasyona sahip. Gelecekteki iPhone’lara ID’ye dokunun.

Birincisi, iPhone 15’e hızlı, doğru, ekran içi özellikli bir Touch ID sensörünü getirmenin tek başına ek maliyeti, bileşenlerin artmasına neden olacak ve içeriden ek mühendislik gerekli olacak ve bu da milyonların harcanmasına neden olacak.

Zaten olağanüstü iyi çalışan Face ID ile yakında diğer Apple markalı makinelere çekileceğini düşünüyoruz.

2021 MacBook Pro modelleri ve M2 MacBook Air bir çentiğe sahipken, Apple’ın sonraki modellerini piyasaya sürerken Touch ID’yi Face ID ile değiştirmesi ve ilgili sensörleri bu çentiğe dahil etmesi sadece an meselesi.

Apple’ın iPhone 15 için iki güvenlik özelliği sunması esnek olsa da, çoğu kullanıcının Face ID ile mevcut ve gelecekteki modellerin kilidini açmaya meyilli olduğu görülüyor, bu nedenle kullanıcıların yararlanmayacağı bir şey sunmanın kesinlikle bir anlamı yok.

Yorum Gönder

0 Yorumlar