Skip to main content

Ad Code

Apple CEO’su Tim Cook, Şirketin Maliyeti Düşürdüğü İçin Yüksek iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max Talebinden Önemli Şekilde Yararlandığını Söyledi

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max yüksek talep görmeye devam ediyor ve Apple için bu daha iyi bir haber olamazdı. Şirketin CEO’su Tim Cook, üç aylık bir kazanç yorumu sırasında en son akıllı telefon serisinin mevcut durumu sorulduğunda her iki amiral gemisinin ne kadar iyi satıldığı hakkında yorum yaptı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Cook, Düşük Talep Şirketi Her İki Modelde Üretimi Azaltmaya Zorladığından iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’tan Bahsetmedi

Tim Cook konuştu CNBC şirketin üst düzey iPhone 14 modellerine olan talebi çözmek için nasıl çalıştığı hakkında konuşuyor.

“Şu anda 14 Pro ve Pro Max ile sınırlıyız ve piyasaya çıktığımız günden beri böyleyiz. Ve açıkçası orada arzın peşindeyiz ve talebi çözmek için elimizden geldiğince fazla arz elde etmeye çalışıyoruz.”

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max üretimi yüksek hacimliyse, Apple tedarikçilerinden gelen bileşen maliyetlerini düşürme avantajına sahiptir. Ölçek ne kadar yüksek olursa, şirketin alabileceği indirim o kadar büyük olur. Apple CEO’su tarafından konuşulmadığını fark ettiğimiz bir konu da iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın satış performansı oldu.

Apple, iPhone 14 Plus’ın resmi olarak kitlelere sunulmasından sadece iki hafta sonra bildirildiğine göre tedarikçilerden siparişleri kesmelerini istedi, çünkü talep teknoloji devinin beklentilerine göre değildi.

Daha önceki bir rapor şunu belirtiyor: sadece 10 milyon adet Pro olmayan daha büyük versiyonun büyük bir kısmı bu yıl satılacak, ancak Apple yine de yıl sonundan önce 90 milyon adet yeni model sevkıyatına yönelik orijinal hedefine bağlı kalmayı planlıyor.

Normal iPhone 14 benzer bir hikayeyi paylaşıyor; Apple, iPhone 14 Plus resmi olarak piyasaya sürülmeden çok önce tedarikçilerden üretimi azaltmalarını istedi.

Şimdilik, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, muhtemelen geçen yılla aynı fiyata satılırken her iki modelin de sahip olduğu yükseltme sayısı nedeniyle bu satış ivmesine yardımcı oluyor.

Apple’ın kazanç çağrısı, 2022’nin dördüncü mali yılını kapsıyordu ve şirket, bir önceki yıla göre yüzde 8 artışla 90,15 milyar dolar rapor etti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar