Skip to main content

Ad Code

Apple, 7 Eylül iPhone 14 Etkinliği Öncesinde iOS 16 Geliştirmesini Tamamladı

Apple, 7 Eylül iPhone 14 Etkinliği Öncesinde iOS 16 Geliştirmesini Tamamladı
Apple, 7 Eylül iPhone 14 Etkinliği Öncesinde iOS 16 Geliştirmesini Tamamladı

Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 14 ve Apple Watch Series 8 modellerini duyurmak için 7 Eylül’de bir etkinliğe ev sahipliği yapması bekleniyor. Şirket ayrıca yazılım güncellemelerinin son sürümünü de gelecek ay yayınlayacak. Yeni bir rapora göre Apple, iOS 16’nın ilk sürümünün geliştirilmesini geçen hafta Eylül sürümünden önce tamamladı. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Apple iOS 16’nın Geliştirmesini Eylül Sürümünden Önce Bitirdi, iPadOS 16 ve macOS 13 Ventura Ekim’de Daha Sonra Başlatılacak

Daha önce de belirtildiği gibi, Apple, iOS 16 geliştirmesinin ilk sürümüyle yapılır. Bu, yaklaşmakta olan beta sürümlerinde hiçbir yeni özelliğin eklenmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca şirket, önümüzdeki günlerde hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri gibi temel iyileştirmeler üzerinde çalışacak. Eylül ayında iOS 16’yı piyasaya sürmeyi uygun göreceğini ancak iPadOS 16’nın ertelenebileceğini söyledi.

iOS 16 ve watchOS 9’un yeni iPhone 14 serisi ve Apple Watch Series 8 modelleriyle birlikte Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Daha önce Apple’ın olabileceği belirtilmişti. iPadOS 16’nın birkaç hafta önce. Analist, söylentiyi yineledi ve macOS 13 Ventura ve iPadOS 16’nın Ekim ayında piyasaya sürüleceğini belirtti.

Apple mühendislerinin geçen hafta üzerinde çalışmayı bitirdiği iOS 16.0 güncellemesi, watchOS 9 ile birlikte Eylül ayında piyasaya sürülecek. Bu güncellemeler yeni donanımla uyumlu olacak. Öte yandan macOS Ventura ve iPadOS yükseltmeleri, yeni donanım serisine uyması için Ekim ayında (iPad yazılımında Stage Manager ile ilgili gecikmelerden sonra) planlanıyor.

Haberin ağırlığı varsa, iyi haber, iPadOS 16 sürümünden önce en yeni özelliklerin keyfini çıkaracak olan iPhone ve Apple Watch kullanıcıları için. iOS 16, sunduğu özelliklerin sayısı göz önüne alındığında büyük bir güncellemedir. En dikkate değer özelliklerden bazıları arasında Mesajlar uygulamasındaki güncellemeler, iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı, bir yeni Pil Yüzdesi simgesi, ve daha fazlası.

Ancak güncellemenin öne çıkan özelliği yeni Kilit Ekranı olacak. Yeni Kilit Ekranı, çok sayıda ileriye dönük özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelecek.

Daha önce Apple’ın bir organizasyona ev sahipliği yapmayı planladığı bildirilmişti. Yeni iPhone 14 modellerinin lansman tarihi normalden biraz erken. Apple, piyasaya sürülmesini önlemek için çıkış tarihini indirmiş olabilir

Yorum Gönder

0 Yorumlar