Skip to main content

Ad Code

WhatsApp Beta Sonunda Bazı Kullanıcılara Android Tabletler için Çoklu Cihaz Desteğini Duyurdu

Nisan ayının başlarında şu gerçeği öğrenmiştik: WhatsApp yakında kullanıcıların hesaplarını ikinci bir telefona veya tablete bağlamasına izin verebilir. Özellik, o zamanlar Companion Mode olarak adlandırılıyordu ve şimdi en son beta sürümüyle bazı Android kullanıcıları için gösteriliyor.

Son derece güvenilir bir kaynağa göre, Android 2.22.21.6 için WhatsApp beta, beta test kullanıcılarını seçmek için Tamamlayıcı modunu sunar.

Mevcut durumda özellik, yalnızca QR kodunu tarayarak WhatsApp hesabınızı bir Android tablete bağlamanıza olanak tanır. Ancak, şu anda hesabınızı ikincil bir akıllı telefona bağlamanıza izin vermiyor.

Tamamlayıcı Mod Sonunda Bazı WhatsApp Kullanıcılarına Geliyor

En son WhatsApp beta sürümünü çalıştırıyorsanız, WhatsApp Ayarlarındaki Bağlı Cihazlar bölümüne giderek ve tabletinizde görüntülenecek QR kodunu tarayarak özelliği test edebilirsiniz. Cihazınızın aktif bir internet bağlantısı olduğu sürece WhatsApp mesajlarınız tabletinizle senkronize edilmelidir.

WhatsApp Beta Sonunda Bazı Kullanıcılara Android Tabletler için Çoklu Cihaz Desteğini Duyurdu
WhatsApp Beta Sonunda Bazı Kullanıcılara Android Tabletler için Çoklu Cihaz Desteğini Duyurdu

Senkronizasyonu tamamladığınızda, telefonunuz aktif bir internet bağlantısı olmasa bile tabletinizde WhatsApp’ı kullanabileceksiniz.

Buradaki ilginç kısım, Companion modunun bu sürümünün, iPhone’daki bir WhatsApp hesabını bir Android tablete bağlamanıza da izin vermesidir.

Tamamlayıcı modu hala geliştirmenin ilk aşamalarında olduğundan, özellik özellikleri çalışmıyor olabilir.

Canlı konumları ve toplulukları eşlik eden bir cihazda görüntüleyemeyebileceğinizi ancak özellik kararlı kanallarda kullanıma sunulmaya başladığında her şeyin çok daha erişilebilir olacağını belirtildi.

WhatsApp, muhtemelen diğer Android akıllı telefonları içerecek şekilde Yardımcı mod desteğini genişletecek ve bu da kullanıcının iki telefonda aynı WhatsApp hesabına sahip olmasını sağlayacaktır. Ancak, yazı yazılırken bunun ne zaman olacağı konusunda kesin bir bilgimiz yok.

Yorum Gönder

0 Yorumlar