Skip to main content

Ad Code

Samsung’un Sınırlı Pazarlar İçin Bazı Galaxy S23 Varyantlarında Kullanılacak Exynos 2300 Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

Galaxy S23 modellerinin San Diego’nun en yeni yonga seti ile piyasaya sürüleceği konusunda bir anlaşma yapıldı. Bir sürü rapor ve söylenti, Snapdragon 8 Gen 2’nin Galaxy S23 serisine özel olduğuna işaret ediyor, ancak Exynos 2300’ün hala lansmana dahil olma olasılığı var.

Exynos 2300 için Henüz Spesifikasyon Sağlanmadı, Bu, Yonga Setinin Var Olmadığı veya Samsung’un Sır Saklamada İhtiyatlı Olduğu Anlamına Gelebilir

Bu yıl, tüm Galaxy S22 modellerinin yaklaşık yüzde 70’i Qualcomm ile birlikte gönderildi Snapdragon 8 Gen 1, geri kalanı Exynos 2200’ü içeriyordu.

En son söylentinin doğru olduğunu varsayarsak, Snapdragon 8 Gen 2 ile gönderilen Galaxy S23 modellerinin yüzdesinin, birçok nedenden dolayı Exynos 2300’den önemli ölçüde daha yüksek olması bekleniyor. Birincisi, Snapdragon 8 Gen 2, Samsung’un 4nm işleminin aksine daha üstün TSMC 4nm mimarisinde yapılacak.

TSMC’nin 4nm üstünlüğünün kanıtı, Snapdragon 8 Artı 1. Nesil A15 Bionic’i bir oyun testi, Snapdragon 8 Gen 1 ise termal kısma ve kararsızlık sorunlarından muzdaripti. Bu iyileştirmeler, Qualcomm’un sözde TSMC’ye geçmesinin nedenidir.

Bu söylenti hakkında şaşırtıcı olan şey, zaten yılın son çeyreğinde olmamız ve Exynos 2300’ü çevreleyen hiçbir gerçek bilginin henüz bizi süslememesi. Snapdragon 8 Gen 2’mizde birçok ayrıntıyı ele aldık.

Bu iki şeyden birini önerebilir; Ya Samsung, yonga seti geliştirme planlarını gizli tutma konusunda ustalaştı ya da şu anda Galaxy S23 serisi için üretilmekte olan Exynos 2300 yok.

Her durumda, Samsung’un planlarının ne olduğunu görmeye ve okuyucularımızı güncellemeye devam edeceğiz.

Qualcomm arasındaki anlaşmanın var olmasının bir nedeni var.

Yorum Gönder

0 Yorumlar