Skip to main content

Ad Code

Meta’dan Mark Zuckerberg, WhatsApp’ı Daha Özel ve Güvenli Çağırarak iMessage’da Bir Kazı Yaptı

– Advertisement –

Meta ve Apple bir tür rekabet geliştirdiler ve eski CEO’su Mark Zuckerberg, iMessage’ı hedef alarak alevleri yakmaya çalıştı. CEO’ya göre, birkaç yıl önce Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, Apple’ın mesajlaşma servisinden daha güvenli.

Zuckerberg, bir Instagram gönderisinde WhatsApp’ın daha güvenli mesajlaşma hizmeti olduğundan bahsetti ve aşağıdaki avantajları vurguladı.

WhatsApp, grup sohbetleri de dahil olmak üzere hem iPhone’larda hem de Android’de çalışan uçtan uca şifreleme ile iMessage’dan çok daha özel ve güvenli. WhatsApp ile ayrıca tüm yeni sohbetleri bir düğmeye dokunarak kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ve geçen yıl uçtan uca şifreli yedeklemeleri de kullanıma sunduk. Bunların hepsi iMessage’da hala yok.”

Instagram’daki görüntü, iMessage’da da ‘Yeşil Kabarcık’ ve Mavi Kabarcık’ metinlerini görüntüleyerek bir kazı yaptı, bu arada ‘Özel Balon’ terimini göstererek WhatsApp’ın önemini artırmaya çalıştı.

Meta, iMessage’ı kullanıcıları WhatsApp’ı daha fazla kullanmaya teşvik eden bir yaklaşım olarak eleştirmiş olsa da, Apple, mesajlaşma hizmeti için RCS standardını benimsemediği için Google’dan çok sayıda şikayetle karşı karşıya kaldı. Bilmeyenler için RCS mesajları uçtan uca şifreleme sunar.

Meta ise Apple’ı iPhone kullanıcılarının görebileceği reklam sayısını sınırlayarak küçük işletme ve girişim sahiplerine zarar vermekle suçladı.

Şirket bunu, iPhone kullanıcılarının farklı URL’leri ziyaret ederken uygulamalarda ve web sitelerinde izlemeyi devre dışı bırakmalarına izin vererek gerçekleştirdi.

İMessage’ın büyük olasılıkla iPhone sahipleri tarafından kullanılmadığı tek zaman, WhatsApp aracılığıyla Android akıllı telefon kullanıcılarına mesaj göndermeleri gerektiği zamandır.

Google Play Store, WhatsApp’ın beş milyardan fazla kez indirildiğini gösteriyor, bu nedenle şüphesiz en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri, ancak iPhone sahiplerinin iMessage’ı bırakmasını sağlamak zorlu bir mücadele olacaktır.

Haber kaynağı: Instagram

Yorum Gönder

0 Yorumlar