Skip to main content

Ad Code

İPhone’da “Güncellemeye Hazırlanıyor” Hatasında iOS 16 Sıkışması Nasıl Onarılır

Apple, dünyaya en son iOS 16 güncellemesini yayınladı ve hemen şimdi uyumlu iPhone modellerinize indirebilirsiniz. Güncellemeyi hemen iPhone’unuza yüklemekle ilgileniyorsanız, bunu Ayarlar uygulamasından yapabilirsiniz.

Sürekli olarak “Güncellemeye Hazırlanıyor” hatasını görüyorsanız, güncellemeyi yüklemeyi deneyebileceğiniz birkaç düzeltme vardır. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Bu, iOS 16’yı Yüklerken “Güncellemeye Hazırlanıyor” Ekranında Takılan iOS 16’yı Kolayca Düzeltmenin Yolu – Basit Adımlar!

En son iOS 16 derlemesini yüklerken sorunlarla karşılaşmanız oldukça yaygındır. Lansman sırasında, Apple’ın sunucuları, iPhone’larını en son sürüme güncellemeye çalışan milyonlarca kullanıcıyla dolup taşıyor. Bundan sonra, bazı kullanıcılar için biraz zaman alabilir. Hemen iOS 16’ya güncelleme yapmaya çalışıyorsanız ve “Güncellemeye Hazırlanıyor” ekranında takılı kaldıysanız, aşağıdaki adım adım talimatları izleyerek kolayca düzeltebilirsiniz.

iOS 16’yı Yüklerken “Güncellemeye Hazırlanırken” Takılıp Kalma Nasıl Onarılır

Adım 1 : Yapmanız gereken ilk şey, iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını başlatmak ve Genel’e gitmek.

Adım 2 : Şimdi, iPhone Depolama’yı seçin ve sistemin verilerinizi yüklemesini bekleyin.

Adım 3 : iOS 16 OTA dosyasını bulun ve üzerine dokunun.

Adım 4 : Güncellemeyi Sil üzerine dokunun.

Adım 5 : Bunu yaptıktan sonra arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın ve Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin. Güncellemeyi tekrar sıfırdan yüklemeyi deneyin.

iOS 16 “Hazırlanırken Sıkışmış” durumunu düzeltmek için yapmanız gereken tek şey bu. sorun devam ederse, iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyin ve ardından 5. Adımı gerçekleştirin. iPhone’unuz en son OS 16 sürümünü indirip yükleyecektir. iOS 16, masaya getirdiği özelliklerin sayısı göz önüne alındığında büyük bir güncellemedir. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar