Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Pro Max Teardown, Apple’ın Fiziksel SIM Kart Tepsisindeki Alanı Nasıl Boşa Harcadığını Açıkladı

Apple’ın iPhone 14 Pro modelleri, selefine kıyasla büyük farklılıklar içeriyor. Genel tasarım aşağı yukarı aynı olsa da Apple, Dynamic Island ve yeni bir kamera kurulumunu tanıttı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde şirket, eSIM işlevselliği lehine SIM kart tepsisini tamamen çıkarmayı seçti. Bugün, iFixit, SIM kart tepsisinin yerini alan iPhone 14 Pro Max’in yıkımını paylaştı. Yıkım hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Apple, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iPhone 14 Pro Max’teki Fiziksel SIM Kart Tepsisini Kaldırdı

Apple’ın amiral gemisi iPhone 14 Pro Max’in derinlemesine bir incelemesini paylaşıldı ve bize iç kısımlara daha yakından bakmamızı sağladı. Daha önce de belirtildiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan tüm iPhone 14 modellerinde fiziksel SIM kart tepsisi bulunmaz.

Yırtılma, Apple’ın fiziksel SIM kart tepsisinin alanını küçük bir plastik parçasıyla doldurduğunu doğruluyor. Bunun anlamı, şirketin SIM kart tepsisini yeni bir şeyle değiştirmediğidir. Dünyanın başka yerlerinde, aynı yerde fiziksel SIM kartlar için bir tepsi bulunur.

iPhone 14 Pro Max Teardown, Apple'ın Fiziksel SIM Kart Tepsisindeki Alanı Nasıl Boşa Harcadığını Açıkladı
iPhone 14 Pro Max Teardown, Apple’ın Fiziksel SIM Kart Tepsisindeki Alanı Nasıl Boşa Harcadığını Açıkladı

Ek olarak, Apple’ın en yeni A16 Bionic yonga setine sahip iPhone 14 Pro’nun anakartının ayrıntılı görüntülerini de görebilirsiniz.

Ancak sökme, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in onarılabilirliğinin standart muadillerinden farklı olduğunu da ortaya koyuyor. Bunun anlamı, standart iPhone 14 modellerinin aksine iPhone 14 Pro Max’in önden açılmasıdır.

Ayrıca, ‘Pro’ modellerin arka tarafında çıkarılabilir bir cam da yoktur. Sonuç olarak, iç kısımlar iPhone 13 Pro Max’e benzeyen bir şekilde düzenlenmiştir. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Arka cam çıkarılamadığı için iPhone 14 Pro modellerini onarmak için ekstra para harcamanız gerekecek. AppleCare+’nız yoksa Apple, ‘Pro’ modellerinde arka camın çatlaması için kabaca 499 ila 549 dolar arasında bir ücret talep edecektir. Buna karşılık, standart modeller 169 ila 199 dolar arasında ücretlendirilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar