Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Pro, Apple Watch ile Odadan Ayrıldığınızda Her Zaman Açık Ekranını Kapatıyor

iPhone 14 Pro nihayet her zaman ekranda; özelliğin Android telefonlarda tespit edilmesinden yıllar sonra, tüm bu bekleyişin aslında geçmişte gördüğümüzden çok daha iyi bir uygulama ile sonuçlandığını söylesem?

Görüyorsunuz, iPhone 14 Pro veya Pro Max’inizde, telefon cebinizdeyken veya yüzü aşağı dönükken, pilden tasarruf etmek için ekran kapanıyor.

Ancak Alman YouTuber’a göre (Felixba) Geçen hafta etkinlik için Steve Jobs Tiyatrosu’nda bulunan bir kullanıcı, bir kullanıcının iPhone 14 veya 14 Pro ile eşleştirilmiş bir Apple Watch’ı varsa, kullanıcının ekrandan ayrıldığını algıladığında iPhone her zaman açık olan ekranı kapatacaktır.

iPhone 14 Pro, Her Zaman Ekranda Görünen En İyi Uygulamalardan Birine Sahiptir ve Android’in de Bunu Yapmasını Dilerim

Bunun Apple Watch’tan iPhone 14 Pro’ya gönderilen yakınlık verileri kullanılarak yapılacağını ve bu özelliğin bu şekilde kullanılacağını varsaymak güvenlidir.

Ancak Apple, web sitesinde veya başka bir yerde bu özellikten bahsetmedi, ancak muhtemelen iPhone 14 Pro’nun her zaman açık ekranının masaya getirdiği birçok güç tasarrufu özelliğinden biri.

iPhone 14 Pro serisi, kullanıcı herhangi bir içerik izlemediğinde 1 Hz’ye kadar düşebilen değişken yenileme hızına sahip daha iyi ve güç açısından daha verimli bir OLED panele sahiptir ve ayrıca pilin korunmasına yardımcı olur.

Buna ek olarak, yeni A16 yongasında güç verimliliğine yardımcı olabilecek pek çok başka özellik var.

Bu yeni özellik birçokları için çok küçük ve önemsiz gibi görünse de, Apple’ın uygulamasının rakiplerinin sunduğu her şeyden çok daha iyi olduğunu söylemek güvenli.

Yorum Gönder

0 Yorumlar