Skip to main content

Ad Code

iOS 16’da Ağ veya Hücresel Veri Sorunları Nasıl Onarılır

Apple kısa süre önce, şık özellik içeren iOS 16’yı piyasaya sürdü. iOS 16 çıktı ve çalışırken, bazı iPhone modellerinde kendi hataları ve sorunları ile birlikte gelir.

iOS 16’ya güncelledikten sonra iPhone’unuzda ağ veya hücresel veri sorunları yaşıyorsanız, bunları düzeltmek için bazı teknikleri deneyebilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

İPhone’unuz iOS 16’ya güncelledikten sonra ağ sorunları yaşıyorsa, aşağıda belirtilen tekniklerle kolayca düzeltebilirsiniz.

iOS 16 ilk sürüm aşamasında olduğundan, bazı sorunlar olması kaçınılmazdır ve bunlar çok yaygındır. Kolaylık sağlamak için, iOS 16 çalıştıran iPhone’unuzdaki ağ sorunlarını çözmeyi deneyebileceğiniz yolların bir listesini derledik.

Hücresel Verileri Sıfırla

Bu özelliği Ayarlar’da devre dışı bırakıp etkinleştirerek iPhone’unuzun hücresel verilerini kolayca sıfırlayabilirsiniz. Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri’ye gidin ve anahtarı kapatın. Birkaç dakika bekleyin ve ardından tekrar açın.

Uçak Modunu Açın ve Kapatın

iPhone’unuzu yeniden başlatmanın yanı sıra, Uçak modunu açıp tekrar kapatabilirsiniz. Hücresel verileriniz sıfırlanacak ve ardından ağa yeniden bağlanacaktır.

iOS 16'da Ağ veya Hücresel Veri Sorunları Nasıl Onarılır
iOS 16’da Ağ veya Hücresel Veri Sorunları Nasıl Onarılır

SIM Kartı Yeniden Takın

Ayrıca SIM kartı tepsiden çıkarmayı deneyebilir ve birkaç dakika sonra tekrar takabilirsiniz.

Bu, potansiyel olarak ağınıza tercihlerini sıfırlaması için zaman tanıyacaktır. İOS 16 çalıştıran iPhone’larda ağ sorununu potansiyel olarak çözecektir.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Ayrıca Ayarlar uygulamasından Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayabilirsiniz. Bunun Ağınız, WiFi ve Bluetooth ile ilişkili tüm ayarları sileceğini unutmayın. Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin. Şifrenizi girmeniz istenecektir.

iOS 16'da Ağ veya Hücresel Veri Sorunları Nasıl Onarılır
iOS 16’da Ağ veya Hücresel Veri Sorunları Nasıl Onarılır

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

iPhone’unuzdaki ağ veya hücresel verileri düzeltmenin en yaygın ve kolay yolu, cihazınızı yeniden başlatmaktır.

Yan düğmeyi ve Sesi Aç veya Sesi Azalt düğmesini basılı tutarak iPhone’unuzu Face ID ile kapatabilirsiniz.

Ekranda bir kaydırıcı göreceksiniz. Touch ID’ye sahip iPhone modellerinde, kaydırıcı görünene kadar Güç düğmesini basılı tutmanız yeterlidir.

Cihaz kapandıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve ardından tekrar açın.

iOS’u En Son Sürüme Güncelleyin

Bazen, iOS’unuz güncel olmadığında bir sorun ortaya çıkar. Bu durumda, iPhone’unuzu en son iOS 16 sürümüne güncellemenizi öneririz.

Bu, kaputun altında kalan hataları veya sorunları potansiyel olarak ortadan kaldıracaktır.

Çeşitli

  • Şebeke operatörünüze başvurun
  • Tarih ve saat ayarlarını yapın
  • Etkinleştirilmişse VPN’yi kapatın
  • Herhangi bir operatör güncellemesini kontrol edin

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Yukarıda bahsedilen tekniklerin, iOS 16’yı yükledikten sonra iPhone’unuzdaki ağla ilgili sorunları çözeceğini umuyoruz. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacağız…

Yorum Gönder

0 Yorumlar