Skip to main content

Ad Code

Apple App Store, Belirli Bölgelerdeki Uygulamalar ve Uygulama İçi Satın Alımlar İçin Daha Fazla Ücret Almaya Başlayacak

Apple App Store, Belirli Bölgelerdeki Uygulamalar
Apple App Store, Belirli Bölgelerdeki Uygulamalar

Apple, önümüzdeki aydan itibaren belirli bölgelerde App Store’daki uygulama ve uygulama içi satın alma fiyatlarını artırdığını duyurdu. Fiyat artışı Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç, Vietnam ve “Euro para birimini kullanan tüm bölgeler.”

Uygulama geliştiricilerine gönderilen bir bildirimde Apple, fiyat değişikliğinin bu yılın ilerleyen saatlerinde 5 Ekim’de yürürlüğe gireceğini ve şirketin tüm ücretli uygulamalar ve uygulama içi satın almalar için yeni bir fiyat katmanı grafiğini benimseyeceğini açıkladı.

Bununla birlikte, buradaki gümüş astar, otomatik yenileme aboneliklerinin hala aynı fiyattan satılacağıdır.

Apple, Şirket Olarak Belirli Bölgelerdeki Kullanıcılarını Uygulama ve Uygulama İçi Satın Alma Fiyatlarını Artırmaya Hazırlıyor

Yazma sırasında Apple bu değişikliğin arkasında herhangi bir neden sunmadı, ancak yerel para birimlerinin dolara ayak uydurmak için mücadele etmesi olabilir.

Vietnam’da, fiyat değişikliği yeni vergi düzenlemelerini de hesaba katıyor. Şirket ayrıca fiyat artışının yansıdığını belirtti. “Apple’ın sırasıyla %5 oranında katma değer vergisi (KDV) ve kurumlar gelir vergisi (CIT) olmak üzere geçerli vergileri toplaması ve göndermesi için yeni düzenlemeler.”

Buna ek olarak Apple, etkilenen tüm bölgeler için güncellenmiş bir fiyat katmanı listesi paylaştı. Bu liste, para birimi olarak Euro kullanan tüm ülkelerdeki fiyat artışını detaylandırmaktadır.

Grafikteki bilgilere göre, önceden 0,99 € olarak fiyatlandırılan uygulamalar ve uygulama içi satın almalar, değişiklikten sonra 1,19 €’ya mal olacak. Daha önce 999€’ya mal olan en yüksek seviye 1.199€’ya mal olacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, fiyat değişikliği otomatik olarak yenilenebilir abonelikleri etkilemeyecek ve geliştiriciler, mevcut aboneler için abonelik fiyatlarını aynı tutma seçeneğine sahip olacak. Ancak geliştiriciler, App Store Connect’te istedikleri zaman fiyatları artırabilir.

Apple’ın bu yıl içinde App Store’a yeni reklamlar eklemeyi planladığını da belirtmekte fayda var. Yeni değişiklik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz burada.

Yorum Gönder

0 Yorumlar