Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana Sayfa Mobil iPad iPhone kadar satılmazsa iPad için Instagram yakın zamanda gerçekleşmeyebilir

iPad iPhone kadar satılmazsa iPad için Instagram yakın zamanda gerçekleşmeyebilir

- Advertisement -

Instagram, Android’in yanı sıra iPhone’da da en yaygın kullanılan uygulamalardan biridir ve platform aynı zamanda web’e de girmiştir.

Kullanıcılar yıllardır bir iPad uygulaması isterken şirket, daha büyük ekran için resmi bir Instagram uygulaması yayınlamaya henüz karar vermedi.

Geçmişte şirketin optimize edilmiş bir sürüm üzerinde çalıştığını duymuş olsak da, Insatgram’ın iPad’e gelmesi için kullanıcıların belirsiz bir süre beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

Şirketin şu anda böyle bir planı olmadığı için iPad için Instagram’ın daha uzun süre beklemesi gerekecek

Instagram CEO’su Adam Mosseri, platformun şu an için önceliğinin olmadığını belirtti. Mosseri soruyu Instagram’da yanıtladı.

Instagram’ın iPad için yerel bir uygulamayı ne zaman yayınlayacağını sordu. Şirket “şu anda bunun üzerinde çalışmıyor” ancak yönetici geleceğe yönelik kapıyı açık bıraktı. Mosseri, gelecekte iPad için bir Instagram uygulamasına sahip olmanın iyi bir şey olacağını öne sürdü ancak şirket şu anda daha önemli uzantılar üzerinde çalışmayı tercih ediyor.

Instagram bir fotoğraf ve video paylaşım platformu olduğundan iPad, uygulama için oldukça iyi bir araç olacaktır. Ancak şirketin özel bir uygulama üzerinde çalışmasını engelleyen bazı nedenler var.

Bunun en önemli nedenlerinden biri zayıf kullanıcı tabanıdır. Bunun anlamı, iPhone ile karşılaştırıldığında iPad sevkiyatlarının bu yılın ikinci çeyreğinde dörtte birinden daha az olduğu anlamına geliyor. Bu rakam tek başına çok büyük olsa da geliştiricileri bir proje üzerinde çalışmaya ikna edecek kadar cesaret verici değil.

iPad iPhone kadar satılmazsa iPad için Instagram yakın zamanda gerçekleşmeyebilir
iPad iPhone kadar satılmazsa iPad için Instagram yakın zamanda gerçekleşmeyebilir

Şirket açısından bakıldığında Instagram, cihazlardaki kameraları kullandığı için iPhone’da daha anlamlı oluyor. Kullanıcılar genellikle herhangi bir sorun yaşamadan yayınlanabilecek bir fotoğraf veya video çekmek için iPhone’larını her zaman yanlarında taşırlar.

Ancak iPad, daha iyi bir düzenleme deneyimine olanak tanıyan daha büyük bir ekrana sahiptir. Markalar ve etkileyiciler, içeriklerini daha büyük bir ekranda düzenleyebilir ve bu da uygulamadaki ek özelliklere kapı açabilir.

Meta zaten bir lansman başlattı web sürümü Threads uygulamasının, iPhone uygulamasının lansmanından yalnızca birkaç ay sonra.

Bu, şirketin iPad için Instagram uygulamasını geliştirecek kaynaklara ve uzmanlığa sahip olduğu anlamına geliyor.

Ancak şirketin potansiyel olarak dikkate aldığı ve şirketin iPad için bir Instagram uygulaması yapmasını kısıtlayan stratejik kararlar var.

BENZER YAZILAR

DreamWorks All-Star Kart Racing – Mr Wolf (Kupa Yarışları)

DreamWorks All-Star Kart Racing - Mr Wolf (Kupa Yarışları) YouTube'dan da İzleyebilirsiniz...

AERITH’Lİ MORGAN

AERITH'Lİ MORGANAerith’li Morgan, yatağında silkelendi. Berbat bir rüya gördüğünü hatırlıyordu ama ne olduğunu değil. Çıplak kaslı vücudu terlemiş ve onu üşütmüştü. Kabusu kafasından atmaya...

Bandwidth Nedir?

Yüksek Bant Genişliğine Sahip Fiber Optik Kablo Bandwidth Nedir? Bant genişliği, bir ağ veya İnternet bağlantısının maksimum veri aktarım hızını tanımlar. Belirli bir süre içinde belirli...

POPÜLER YAZILAR

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...

Ultrason – Zehirli “Sonsuza Kadar Kimyasallardan” Kurtulmanın Yeni Bir Yolu

Yeni yöntem, tehlikeli kimyasalları zararsız maddelere ayırıyor. Yeni bulgular, ultrason teknolojisinin, kirlenmiş yeraltı suyunu arıtmak için genellikle "sonsuza kadar kimyasallar" olarak adlandırılan per- ve poli-floroalkil...