Skip to main content

Ad Code

Motorola, Rizr Konsept Telefonunu Yuvarlanabilir Bir Bükümle Tanıttı

Samsung, katlanabilir teknoloji söz konusu olduğunda rekabetin çok ilerisinde. Şirket, yıllar içinde çeşitli yükseltmelerle Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip serisini piyasaya sürdü.

Samsung, deneme yanılma yoluyla katlanabilir teknolojiyle ilişkili riskleri en aza indirmeyi başardı. Bununla birlikte, ara sıra alışılmadık bir şekilde katlanabilen konsept bir telefon görüyoruz. Sonuncusu Motorola’dan geliyor ve Rizr adlı yuvarlanabilir bir konsepti ortaya çıkarıyor.

Motorola Rizr yuvarlanabilir konsepti, sizde büyüyen küçük bir telefondur

Devam eden MWC 2023’te sergilenen Motorola Rizr kıvrılabilir telefon konseptinde yapılacak çok şey var. İlk bakışta, şirketin küçük telefon büyük telefon ikilemiyle uğraştığı görülüyor. Motorola Rizr, her ikisini de kıvrılabilir bir bükülme ile sunuyor. Mekanizmaya aşina değilseniz, ekran yukarı doğru yuvarlanır ve bu da çok daha büyük bir ekran alanı için yer açar.

Motorola Rizr, kompakt formundayken, 15:9 en boy oranına sahip 5 inçlik POLED ekrana sahip olduğu için kolayca küçük bir form olarak sınıflandırılabilir. Ekran açıldığında, ekran boyutu 22:9 en boy oranıyla 6,5 ​​inç olarak ayarlanır. Android arayüzünün tamamı, içeriği köşelere kadar uzanan ekranı benimser.

Dışarıdan, Motorola Rizr’in tasarımı oldukça hoş ve Razr’ı çok anımsatıyor. Muhtemelen şirketin Rizr adlandırma şemasını seçmesinin nedeni budur. Kompakt konfigürasyon, ortalama kullanım için idealdir ve size hepimizin daha küçük bir telefonda aradığı taşınabilir özelliği sunar. Ek olarak, genişletilmiş yapılandırma oyun ve medya tüketimi için en iyisidir.

Motorola, Rizr Konsept Telefonunu Yuvarlanabilir Bir Bükümle Tanıttı
Motorola, Rizr Konsept Telefonunu Yuvarlanabilir Bir Bükümle Tanıttı

Motorola Rizr cep telefonunun en iyi yanı, arkadaki ikincil ekran. Yanlış anlamayın, ikincil ekran, telefon kompakt modelindeyken döndürülebilir panelin bir parçasıdır.

Her zaman tarihi, saati ve hava durumunu gösteren her zaman açık bir ekranla standart bildirimleri ve widget’ları gösterir. Bir konsept telefon olduğu için Motorola, karışıma tuhaflıklar ekledi. Örneğin, ikincil ekran özneye bakan bir surat veya animasyon gösterir.

Rizr’in katlanabilir mekanizması, ekranı yukarı veya aşağı döndürmek için küçük bir motorlu sistemle çalışır. Konsept telefonda 3.000 mAh batarya bulunuyor ve bu batarya, rulosuz konfigürasyona uygun değil.

Konsept telefonda hareketli parçalar bulunduğu için cihazın dayanıklılığı ön planda tutuluyor. Ayrıca cihazın gün ışığını yakın zamanda görmesi gerekli değildir. Dahası, şirket konsepti tamamen terk edebilir. Daha fazla ayrıntıyı buradan inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi mevcut olur olmaz cihaz hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız. Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar