Skip to main content

Ad Code

iPhone SE 4, Apple’ın 5G Modem Geliştirmesinde Yalnızca Prototip Olarak Kullanılabilir, Seri Üretim İçin Bağımsız Bir Model Değildir

iPhone SE 4 biraz anormal çünkü bir raporun fiyat-rekabetçi model olduğunu iddia ettiği yer iptal edildi. Şimdi bir analist, şirketin bunu kitleler için piyasaya sürmeyeceğine, ancak mühendislik prototipinin şirketin merakla beklenen özel 5G modemini geliştirmek için kullanılacağına inanıyor.

5G modem geliştirmedeki çeşitli zorluklar, 2026’dan önce piyasaya çıkmayabileceği anlamına gelebilir.

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, iPhone SE 4 ile ilgili bir güncelleme sağlamak için Twitter’a gitti. Şu anda, Apple’ın bu iPhone’u gelecekte seri üretmesi beklenmiyor, ancak bunun başka bir amaca hizmet etmesi gerekiyor.

TF Uluslararası Menkul Kıymetler temsilcisi, bu yılın Şubat ayında, düşük maliyetli modelin Apple’ın şirket içi 5G modemini kullanacağını belirtmişti, ancak görünüşe göre teknoloji devi, ana bant çipini test etmek için mühendislik örneğini yalnızca kullanacak.

Apple, iPhone SE 4’te çalışırken özel 5G modemin nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak seri üretim zaman çizelgesiyle ilerleyecek. Kuo’ya göre, test sonuçları tatmin edici olursa, 5G modem 2025 gibi erken bir tarihte seri üretime girebilir.

Ancak Apple’ın lansmanı 2026’ya ertelemek zorunda kalma olasılığı var. Apple’ın piyasaya sürülmesini ne kadar erken izlediğine bağlı, yani Kaliforniya merkezli firma çok daha sonra piyasaya sürmek isterse, son teknoloji bir düğümde üretilebilir.

Kuo, iPhone SE 4’ün neden kitlelere bağımsız bir cihaz olarak satılmayacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı, ancak böyle bir modeli piyasaya sürmenin karlı olmamasıyla ilgili olabilir. İPhone SE 3 ile, bir IPS LCD ekranın yanı sıra ana ekran düğmesine sahip eski tasarımı hala alıyoruz.

Tüm bu yükseltmeler, Apple’ın üretim maliyetinin artacağı ve artık müşterilerine düşük maliyetli bir model sunarken kendisi için sağlıklı bir kar marjı sağlayamayacağı anlamına geliyor.

Apple’ın kapalı kapılar ardında karşı karşıya olduğu muamma buysa, o zaman şirketin her yıl dördüncü çeyrekte dört üst düzey modeli duyurmayı içeren tipik serisine bağlı kalması belki de en iyisidir.

Ancak geçmişte Kuo’nun hatalı olduğu kanıtlanmıştır ve planlarda en ufak bir değişiklik olursa okuyucularımız bunu bilecektir, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar