Skip to main content

Ad Code

Siri Remote Connectivity Fix ile tvOS 16.3.3 Güncellemesini İndirin

– Advertisement –

Apple tvOS 16.3.3’ü piyasaya sürdü ve en son Apple TV 4K kullanıcılarının karşılaştığı Siri Remote (USB-C modeli) sorunlarını düzeltiyor.

tvOS 16.3.3 Hata Düzeltme Güncellemesi, Üçüncü Nesil Apple TV 4K Kullanıcıları İçin Yayınlandı ve Siri Uzaktan Bağlantı Sorunları Düzeltildi

Hemen herkes bu güncellemenin yalnızca en yeni sürümler için mevcut olduğunu bilmelidir. Apple TV 4K geçen yılın sonunda duyurulan ve piyasaya sürülen model. Bu model, alt kısmında Lightning yerine bir USB-C bağlantı noktasına sahip yeni Siri Remote ile birlikte gelir.

En son Apple TV 4K cihazınızda Ayarlar > Sistem > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek güncellemeyi hemen indirip yükleyebilirsiniz. Siri Remote’unuz görünürde bir neden olmadan yanıt vermemeye başlarsa güncellemeyi hemen yüklediğinizden emin olun. Bu güncelleme, umarız, Apple TV kullanıcılarının lansmanından bu yana karşılaştığı tüm sorunları çözecektir.

Apple’dan tvOS destek belgesi:

Bu güncelleme, Siri Remote’un Apple TV 4K (3. nesil) üzerinde yanıt vermemesine neden olan bir sorunu giderir.

Bu sorun geçmişte birkaç kullanıcıyı rahatsız ediyordu ve ben de onlardan biriydim. Siri Remote’u elinize aldığınızda çok sinir bozucu ve hiçbir şey yapmıyor. Bazen yakın mesafeden yaptı ve tıklamalara ve kaydırmalara tamamen rastgele bir şekilde yanıt verdi. Siri Remote’u yeniden başlatarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz – evet bunu yapabilirsin – ama sadece geçiciydi.

Neyse ki, tvOS 16.3.3’ün gelişiyle, üçüncü nesil bir Apple TV 4K’nız varsa sorun herkes için çözülecektir. Ve tekrar söyleyeceğim, devam edin ve Apple TV’nizi neredeyse Apple’a iade etmek ve geri ödeme almak istiyorsanız güncellemeyi şimdi indirin.

Yine bu güncelleme başka hiçbir Apple TV modelinde mevcut değil. Yalnızca A15 Bionic ve USB-C Siri Remote ile en son üçüncü nesil Apple TV 4K için kullanılabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar