Skip to main content

Ad Code

Son Görüntülerde Gösterilen Dinamik Ada Kesimi ve USB-C Bağlantı Noktasına Sahip iPhone 15 Tasarımı

Apple, normal iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri söz konusu olduğunda farklı bir tasarım sunacak. Bu görüntülere bir göz atalım ve buna göre tartışalım.

Büyük kasa yeniden tasarımı beklenmiyor, ancak Apple’ın Dinamik Adasına geçiş, iPhone 15’i tüketiciler için daha çekici hale getirebilir

Tüm iPhone 15 modelleri ile Dynamic Island’a geçiş, Twitter’daki Unknownz21, bunun kanıtını bazı resimler şeklinde sağladı. İlki, 6.1 inçlik bir ekrana sahip olacağını varsaydığımız temel model gibi görünen şeyin ön tarafını gösteriyor ve üst kısımda Dynamic Island kesimini açıkça görebilirsiniz. Apple’ın bu modelde ProMotion teknolojisini benimsememesi muhtemeldir, yani önceki sürümlerde olduğu gibi yüksek yenileme hızı desteğini kaybedecektir.

İyi haber şu ki, gelecekteki müşteriler çok çeşitli bildirimlere erişim söz konusu olduğunda bu Dinamik Ada’dan yararlanabilecekler, yani bu bir artı. Sızıntı yapan kişi ayrıca dört modelde de bulunacak olan bir USB-C bağlantı noktasını paylaşıyor. O bu değişikliği paylaştı ikincisinin daha büyük bir kamera çıkıntısına, daha ince çerçevelere ve paslanmaz çelikten titanyuma olası bir geçişe sahip olacağı ortaya çıkan bir iPhone 15 Pro sızıntısında da.

Bu iPhone 15 sızıntısı, bir USB-C bağlantı noktası kullanan temel modeli gösterse de, temel teknoloji Thunderbolt 3 değil iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max tarafından desteklendiği söylenen ve daha yüksek veri aktarım hızları sunan bir standart. O zaman bile, Apple’ın yeni bir bağlantı noktasına geçtiğini görmek canlandırıcı olacak, çünkü bu, müşterilerin artık farklı bir kablo seti satın almak zorunda kalmayacağı, ancak yine de onaylı bir aksesuar listesinden satın almanız gerekeceği anlamına geliyor.

Donanıma gelince, A16 Bionic’i 6 GB LPDDR5 RAM, Snapdragon X70 5G modem ve Wi-Fi 6 desteği ile birlikte çalışırken görmeyi bekleyebiliriz. iPhone 15’in fiyatı şimdilik elimizden kaçıyor ama takipte kalın, bu bilgiye de sahip olacaksınız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar